Погруддя встановили у сквері імені Болбочана на вулиці Січових Стрільців, повідомляють Патріоти України. Скульптуру виготовили за три місяці у рамках проєкту "Українська історія в камені". Автори пам’ятника - Михайло Горловий і Олександр Фурман.
За словами керівниці проєкту Оксани Понамарьової, пам’ятник створили на пожертви українців, зокрема зі Швейцарії, Польщі, США та Росії. Кошти зібрали за один місяць.
22 квітня 1918 року війська УНР під командуванням Петра Болбочана прорвали більшовицькі укріплення на Чонгарі і після цього звільнили півострів.
За словами кримського вченого, кандидата історичних наук, лауреата Міжнародного конкурсу імені Єжи Гедройця Сергія Громенка, кримський похід УНР став однією з найефектніших військових перемог Української революції.
Громили "чорні запорожці" Болбочана московсько-більшовицьких зайд по всій Україні, не зважаючи на нестачу людей та припасів. Ворог боявся видатного стратега як вогню. Ставленик Леніна в Україні Антоненко-Овсієнко писав у Москву, що поки на дорозі більшовицьких військ стоїть Болбочан, дуже складно розраховувати на успіх робочо-селянської Червоної Армії. Однак заздрість і підозри очільників Директорії, Петлюри, Вінниченка та інших, виявились смертоноснішими ніж московські штики та кулі для лицаря визвольних змагань, котрого обожнювали у військах.
Через війну та пов'язані з нею негаразди багато українців, на жаль, не можуть розраховувати на покращення свого життя завдяки індексації пенсій. Водночас в такій ситуації сподіватися залишається лише на доплати до пенсій, пише видання «На пенсії», пере...
Міністерство культури та стратегічних комунікацій звільнило Максима Остапенка з посади гендиректора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» через неналежне використання майна у заповіднику, повідомляють Патріоти України. Йдеться про кав’ярню,...