У Львові 12 серпня померла зв'язкова командира УПА Романа Шухевича Дарія Гусяк, інформують Патріоти України.
За свою націоналістичну діяльність жінка провела 25 років в ув'язненні. Остання зв'язкова Шухевича відійшла у вічність о 14:20. Їй було 98 років.
"Сьогодні о 14:20 за київським часом відійшла у вічність остання зв'язкова Романа Шухевича Дарка Гусяк, справжня мучениця і подвижниця. Прощай, подруго і товаришко спільної недолі і страждань! Вічна пам'ять. Ти сьогодні у місці, де немає ні сліз, ні хвороби, ні болю", – написав Юрій Шухевич, син командувача УПА.
Він наголосив, що Гусяк належала до покоління нескорених, завдяки яким Україна стала незалежною і має нині, тих хто може захистити цю незалежність. Поховають Дарію Гусяк на Личаківському кладовищі у Львові.
Жінка родом з Трускавця Львівської області. У 24 роки вона склала присягу ОУН, а невдовзі стала зв'язковою головного командира УПА. У 1950 році Гусяк заарештувала радянська влада. Навіть під катуванням Дарія не виказала місце перебування Шухевича. При тому, що через перегородку у камері чекісти били її маму.
За націоналістичну діяльність радянська влада позбавила Дарію 25 років життя. Зв'язкова Шухевича відбувала покарання в Верхньо-Уральську Челябінської області, а згодом у Володимирській в'язниці та концтаборі в Мордовії. Там жінка працювала на тяжких роботах. З в'язниці вона вийшла лише у 51-річному віці.
За співпрацю або "каяття" Дарія могла раніше вийти на волю, але так зраджувати власні переконання жінка не погодилася. "Основна мрія – Україна, але в тюрмі вона була недосяжна, бо там вже нічого не можна було для України зробити. Але потім на волі можна було зробити багато", – розповідала Дарія The Ukrainians.
Після повернення до Львова Дарія очолювала Всеукраїнську лігу українських жінок. У віці 60 – 70 років на запрошення української діаспори часто літала в Канаду, США, Німеччину, Нідерланди, Велику Британію тощо. У 2008 році зв'язкову Шухевича відзначили орденом Княгині Ольги III ступеня. В останні роки життя жінку доглядали монахині.
Суд має право накласти арешт на майно ухилянта, зокрема, на нерухомість (квартиру чи будинок). Але існують випадки, коли єдине житло такого військовозобов’язаного громадянина не можуть відчужити. Про це на порталі "Юристи.UA" написав адвокат Юрій Айваз...
Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...