У Польщі, де зростає громадська підтримка польської військової інтервенції в Україні, готують чергові зміни до закону про допомогу біженцям з України, запроваджену з початком війни, передають Патріоти України.
Як повідомляє РБК-Україна з посиланням на Rzeczpospolita, зокрема уряд планує скасувати систему фінансування харчування та проживання у гостьових будинках до 10 осіб (для цього з бюджету виділялося по 40 злотих на день на одну людину). Тепер же оплачуватиметься перебування українця лише у тих місцях, які мають домовленості з місцевим воєводою та, отже, вони перебувають під контролем держави. Наразі в подібних центрах колективного розміщення проживає 39 937 осіб, тобто 4,2% біженців у Польщі.
Ще однією важливою зміною стане запровадження з 2025 року дозволу на тимчасове проживання для біженців з України (надається на 3-річний термін). В даний час спеціальний закон автоматично поширюється на всіх, хто має PESEL UKR — документ, що дає можливість перебування в Польщі терміном на 18 місяців з можливістю виїхати з країни на строк до 30 днів. У громадянина України буде вибір, але якщо він вирішить залишитися тимчасово, йому доведеться заповнити спеціальну заяву в комуні, пройти процедуру перевірки в органах внутрішньої безпеки, прикордонної служби та поліції та здати відбитки пальців.
Проект змін до закону має бути офіційно презентований у п'ятницю, 29 березня.
Тим часом уряд Канади вирішив не продовжувати на новий термін програму зі спрощеного прийому українських біженців, тобто її буде скасовано вже від 1 квітня. Про це Globe & Mail повідомило із посиланням на міністра імміграції Канади Марка Міллера. Водночас чиновник наголосив, що його країна «збереже гнучкість» у питанні реагування на міграційний аспект війни в Україні.
У липні 2023 року житель Харкова, за даними слідства, придбав ручну осколкову гранату й в той же день, під час конфлікту зі знайомим, кинув боєприпас в його бік. Чоловік, який проходив повз, зазнав тяжких тілесних ушкоджень. Про це йдеться у вироку Киї...
Популяція здичавілих собак, що живе на території Чорнобильскої зони відчуження, генетично відрізняється від своїх родичів за її межами. Про це свідчать результати нового дослідження, про яке пише науковий вісник IFL Science, передають Патріоти України....