У природи нежить? Море в Туреччині вкрилося в'язким слизом (фото)

Мармурове море на південь від Стамбула покрив товстий шар слизу, також відомого під неприємною назвою "морські соплі". Фото, зроблені в гавані Бостанчі 31 травня, схвилювали фахівців, адже цей слиз небезпечний для морської флори і фауни, повідомляють Патріоти України.

Вчені говорять, що зміна клімату і забруднення моря стічними водами сприяють поширенню органічних речовин, які утворюють морський слиз. Сам по собі він не є шкідливим, але може приваблювати віруси і бактерії, включаючи небезпечну кишкову паличку. Крім того, він покриває зябра морських істот, перекриваючи доступ кисню і вбиваючи їх.

Морський слиз утворюється в результаті тривалих високих температур і безвітряної погоди в районах з великим вмістом органіки у воді. Його краплі зливаються у великі плями, які можуть долати відстань до 200 км.

Міністр навколишнього середовища Туреччини Мурат Курум заявив, що морський слиз є серйозною проблемою, і в Мармуровому морі сьогодні є десятки точок його поширення. Вперше морський слиз описали у 1729 році. У Мармуровому морі його помітили у 2007 році, і з тих пір проблема ускладнилася.

Мешканців українських степів тоді знав весь цивілізований світ: Як скіфи тисячі років тому торгівлею та зброєю поширювали свій вплив від Єгипту до Ірану

субота, 12 липень 2025, 23:55

Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...

Харків накрила потужна злива з грозою: Дороги підтоплені, у місті впало багато дерев та кілька електроопор (фото, відео)

субота, 12 липень 2025, 22:51

Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...