У Швеції в лісі випадково знайшли скарб прикрас бронзового століття, вік яких оцінюється в 2500 років, повідомляють Патріоти України з посиланням на BBC.
Як зазначається, Томас Карлссон працював в лісі з картою для свого клубу спортивного орієнтування, коли помітив на землі щось блискуче. Виявилося, що це старовинні прикраси.
Спочатку він подумав, що це копії старовинних виробів - прикраси дуже добре збереглися, але вчені датували їх періодом між 750 і 500 роками до нашої ери.
Скарб вдалося знайти, тому що землю, приховувала його, імовірно, розкопали дикі тварини.
Шведський закон вимагає, щоб кожен, хто виявив старовинні предмети, повідомляв поліцію або місцева влада, оскільки вони вважаються власністю держави. Шведська рада національної спадщини потім вирішує, яку винагороду, якщо таке годиться, повинен отримати знайшов.
Карлссон повідомив місцевим археологу, і до місця знахідки приїхала група фахівців. Вони знайшли близько 50 різних прикрас - намист, браслетів, шпильок для одягу.
Ліс знаходиться недалеко від міста Алінгсас, приблизно в 48 км на північний схід від Гетеборга.
Шведські археологи кажуть, що знайти такий скарб в лісі - велика рідкість. У давнину люди зазвичай залишали такі підношення в річках або болотах, а знайдені скарби лежали в лісовій підстилці, поруч зі скелями.
Археологи описують знахідку як "склад" - тобто предмети, навмисно залишені як підношення богу або богам або для підготовки до життя після смерті.
За словами викладач археології в Гетеборгському університеті, професора Йохан Лінг, цю прикраси могли належати жінці або жінкам високого статусу.
Пернілла Морнер, експерт зі старожитностей регіону Вестра-Йоталанд, сказала, що "жодного разу з тих пір, як бронзові щити з Фрослунди були викопані на поле в Скараборг в середині 1980-х років, в Швеції не було зроблено такою захоплюючою знахідки з бронзового століття".
Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...