В Україні введено карантин через пандемію коронавірусу з 12 березня по 3 квітня 2020 року. У більшості міст країни навчальні заклади пішли на вимушені канікули, заборонені масові заходи, а в столиці рекомендовано обмежити відвідування торгових центрів і кінотеатрів, передають Патріоти України.
Авіакомпанії скасували рейси в країни, де виявлено більшу кількість заражених. За порушення правил карантину в Україні будуть суворо карати. Як повідомив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко в ефірі "Громадського радіо", співробітники правоохоронних органів тепер наділені правом проводити спеціальні рейди, щоб перевірити, як українці виконують вимоги Кабінету міністрів з приводу карантину.
Як пояснив Варченко, дії правоохоронних органів у цьому випадку регламентовані статтею 325 Кримінального кодексу України, в якій йдеться про порушення санітарних правил і норм щодо інфекційних захворювань. При виявленні порушень за цією статтею покарання може бути суворим – від штрафу до обмеження волі строком на три роки. А якщо порушення призвело до тяжких наслідків – то санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком на 8 років.
Крім того, за словами Варченка, є ще одна стаття Кримінального кодексу, яка регламентує порушення в такій ситуації – це стаття 137, про відповідальність і обов'язки громадянина щодо охорони здоров'я і життя дітей. Вона передбачає покарання у вигляді штрафів та позбавлення волі строком на 5 років.
Військова частина помилково нарахувала виплату солдату в розмірі майже 2,5 млн грн. Він вирішив не повертати кошти та за кілька днів самовільно залишив частину. Про це йдеться у вироку Соборного районного суду міста Дніпра, винесеному 1 травня, передаю...
Поблизу міста Білопілля Сумської області російські війська атакували рейсовий автобус безпілотником типу "Ланцет". За попередньою інформацією, загинули дев’ятеро людей, ще четверо – поранені, передають Патріоти України. Ворог вдарив по цивільному транс...