В Україні введено карантин через пандемію коронавірусу з 12 березня по 3 квітня 2020 року. У більшості міст країни навчальні заклади пішли на вимушені канікули, заборонені масові заходи, а в столиці рекомендовано обмежити відвідування торгових центрів і кінотеатрів, передають Патріоти України.
Авіакомпанії скасували рейси в країни, де виявлено більшу кількість заражених. За порушення правил карантину в Україні будуть суворо карати. Як повідомив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко в ефірі "Громадського радіо", співробітники правоохоронних органів тепер наділені правом проводити спеціальні рейди, щоб перевірити, як українці виконують вимоги Кабінету міністрів з приводу карантину.
Як пояснив Варченко, дії правоохоронних органів у цьому випадку регламентовані статтею 325 Кримінального кодексу України, в якій йдеться про порушення санітарних правил і норм щодо інфекційних захворювань. При виявленні порушень за цією статтею покарання може бути суворим – від штрафу до обмеження волі строком на три роки. А якщо порушення призвело до тяжких наслідків – то санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком на 8 років.
Крім того, за словами Варченка, є ще одна стаття Кримінального кодексу, яка регламентує порушення в такій ситуації – це стаття 137, про відповідальність і обов'язки громадянина щодо охорони здоров'я і життя дітей. Вона передбачає покарання у вигляді штрафів та позбавлення волі строком на 5 років.
У березні в одному з книжкових магазинів Києва знайшли заборонену літературу. Про це розповів голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, передають Патріоти України. За його словами, останній рейд щодо виявлення забороненої літератури був 19 березня. "Держ...
Колишня українська кореспондентка Agence France-Presse Ольга Шиленко, яка з дітьми переїхала до Брюсселю, Бельгія, розповіла, що в неї вкрали нетиповий для її віку гаманець. А через кілька днів злочинцю стало соромно за крадіжку і він повернув річ полі...