Українців закликали готуватися до наступної зими: Що має зробити кожна родина навесні та влітку

В Україні протягом найближчих півроку не очікується дефіциту електроенергії та масових відключень. Але наступної зими доведеться добре підготуватися - не лише енергетикам, а й самим українцям. Про це заявив голова "Укренерго" Володимир Кудрицький в ефірі всеукраїнського телемарафону, передають Патріоти України.

Він перерахував заходи, яких слід вжити кожному українцю до початку наступного опалювального сезону:

  • якщо не всі лампочки в оселі енергоефективні, скористатися держпрограмою заміни ламп розжарювання на LED;
  • перевірити своє житло, з'ясувати, які прилади можна замінити на більш енергоефективні, та зробити це;
  • не відмовлятися від автономних джерел енергії (акумуляторних станцій, повербанків, генераторів), які вже були придбані (якщо ще не були куплені – зробити це в період міжсезоння).

"Просто, щоби бути впевненими. Для цього працюють енергетики, але кожна сім'я може додатково подбати про засоби, які дозволять комфортніше проходити зиму, якщо раптом відбудуться локальні знеструмлення", – зазначив Кудрицький.

При цьому він додав, що протягом наступних шести місяців в Україні буде достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів. Крім того, українська енергосистема вже є частиною європейської, а отже, буде можливість імпортувати електроенергію.

"Тому у весняні та літні місяці, гадаю, у нас буде збалансована ситуація в енергосистемі... А вже до наступної зими треба добре підготуватися. Відновити, перш за все, роботу енергоблоків на теплових, гідроелектростанціях, які були пошкоджені, та максимально мобілізувати всі ресурси енергосистеми", – зазначив Кудрицький.

У небі над Північною Ірландією з’явилося "око Бога". Науковці не забарилися з поясненнями (фотофакти)

четвер, 8 червень 2023, 0:55

У небі над Великою Британією нещодавно помітили незвичайне і надзвичайно рідкісне явище. В народі йому дали поетичну назву "око Бога", адже явище має вигляд ореолу, або ж гало навколо сонця, яке за своєю формою дійсно нагадує величезне око. . Саме яви...

Роками не могла нормально їсти: В Україні прооперували жінку з рідкісною хворобою

середа, 7 червень 2023, 23:44

Львові медики лікарні Святого Пантелеймона діагностували у пацієнтки рідкісну хворобу, яка перетворила життя 47-річної жінки на жах. Про це повідомили на Facebook-сторінці Першого медичного об’єднання міста Львова, передають Патріоти України. Ще 23 ро...