Усе не так складно: У МОЗ розвіяли найпопулярніші міфи про здорове харчування

МОЗ заявило, що здорове харчування - це не завжди дорого. У міністерстві зазначили, що яблука, морква, гречка, льон, гарбузове насіння, волоські горіхи не настільк дорогі, щоб їх не купувати, повідомляють Патріоти України.

За словами МОЗ, існує міф, що хліб і картопля - це дешево. Але насправді - цільнозернові каші, такі як пшенична, ячмінна, пшоняна, гречана, кукурудзяна та вівсяна, набагато поживніші і доступніші. Вони коштують від 10 до 40 гривень за кілограм.

Велика порція обійдеться в 1-4 гривні. При цьому каші містять клітковину, різноманітні мікроелементи і вітаміни, які не втрачаються під час приготування (на відміну від картоплі). Крім того, каші корисні для кишечника і нормалізують рівень холестерину.

Інший міф стверджує, що овочі - це дорого і вони недоступні півроку. Але насправді є багато доступних і корисних овочів, включаючи моркву, буряк, коріння селери і пастернаку, гарбуз, капусту і т. д.

За словами МОЗ, повноцінне харчування у багатьох українців асоціюється з щоденним споживанням м'яса. Але не варто їсти більше 90 грамів м'яса на день. А краще - 70 грамів.

Людям середнього віку не варто їсти червоне м'ясо (свинину, яловичину) частіше двох-трьох разів на тиждень, а людям старшого віку - 4-5 разів на тиждень. Слід комбінувати червоне (тварини) і біле (птиці) м'ясо. Здоровіше їсти м'ясо, ніж ковбасу або сосиски, які коштують ще дорожче.

Також деякі вважають, що печінка накопичує отрути. Насправді - печінка накопичує вітаміни. Вона досить доступна в ціновому аспекті. При цьому ви отримуєте практично всі вітаміни і багато біодоступного заліза.

За світло можна буде платити менше? Оссь що змінилось у 2025 році для споживачів в Україні

неділя, 23 лютий 2025, 8:42

Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...

Варто знати: Кому від 1 березня треба верифікувати декларації із сімейними лікарями

неділя, 23 лютий 2025, 8:22

Від 1 березня 2025 року в Україні почнуть перевіряти чинність декларацій із сімейними лікарями. Деякі українці мають верифікувати декларації, якщо інформація у медичній системі не збігається з державними реєстрами, передають Патріоти України.