Увібрав передові досягнення IT-сфери: Що вміє новітній український наземний дрон вогневої підтримки та розвідки "Скорпіон" (відео)

Бойовий робот здатен самостійно виконувати поставлені завдання, не відволікаючи особовий склад підрозділу з котрим взаємодіє на полі бою

Бойовий наземний безпілотник "Скорпіон", який розробила українська приватна компанія "Інфоком ltd", увібрав у себе передові досягнення у IT-сфері: блокчейн протоколи та нейронні мережі. На що здатний український "Скорпіон" розповів Андрій Поворознюк, інженер-програміст компанії-розробника, зазначають Патріоти України.

"Скорпіон" - мобільний багатофункціональний наземний дрон вогневої підтримки та розвідки, який може якісно посилити бойову ефективність українських військових. На відміну від багатьох інших аналогічних розробок, у "Скорпіоні" головний акцент зроблено на самостійну роботу дрону, який може самостійно виконувати певні задачі, не відволікаючи бійців.

Наприклад, є можливість задати маршрут, яким має пересуватися "Скорпіон" у автономному режимі. За допомогою ультразвукових сенсорів та радару дрон може самостійно оминати перешкоди. Ця система побудована на 2 бортових комп'ютерах, які відповідають за обробку об’єктів і перешкод нейронною мережею. Враховуючи високу прохідність "Скорпіону", завдяки використанню гусеничного ходу, це дозволяє оператору не відволікатися від основних бойових завдань.

Озброєння дрону наразі складається з 7,62-мм кулемету та легкого протитанкового ракетного комплексу з двома ракетами. Але може бути замінене у відповідності до бажання замовника. За наведення зброї та спостереження за полем бою відповідає оптична камера з 30-кратним збільшенням, тепловізор та лазерний далекомір. А система управління вогнем дозволяє супроводжувати виявлені цілі в автономному режимі, коли за оператором залишається лише прийняття рішення щодо її знищення.

Дальність управління дроном за радіоканалом складає до 5 км, а для її збільшення "Інфоком ltd" розробляє спеціальну систему мобільних ретрансляторів, які будуть скидатись дроном. Під часу руху, через певну відстань 300-1000 метрів, автоматично встановлюється спеціальний репітер сигналу, який може здійснювати захищений обмін даними між операторами та безпілотниками. Таким чином створюється мережа типу блокчейн-базового протоколу SmartMesh.

Запас ходу від одного повного заряду акумулятора у "Скорпіону" складає від 25 до 30 км, в залежності від місцевості. А режимі очікування, коли бойовий модуль працює тільки в режимі спостереження, дрон може працювати до 20 годин.

Джерело: Defense Express

"Це виглядає не як рішення, а як скелет для токсичних вкидів": Військовий втрапив у скандал через "критику" мовної поліції

четвер, 10 квітень 2025, 22:34

Український військовослужбовець Федір Фрунзе розповів про сварку з ініціаторкою мовної поліції Веронікою Ольшанською. Про це він написав у Facebook, передають Патріоти України. Військовий повідомив, що втрапив у скандал через "критику" мовної поліції і...

Навіть матюки звучали: Церемонія нагородження на чемпіонаті Європи з боротьби завершилася скандалом через росіян (відео)

четвер, 10 квітень 2025, 21:37

Очільник Федерації спортивної боротьби Росії Михайло Маміашвілі обматюкав та назвав зрадником албанського борця Чермена Валієва, повідомляють Патріоти України. Інцидент стався під час церемонії нагородження на чемпіонаті Європи з боротьби у Братиславі....