В Афганістані вбили відомого журналіста й лауреата Пулітцерівської премії


Індійського журналіста Даніша Сіддікуі вбили 16 липня у Афганістані. Він висвітлював сутички між афганськими силами безпеки та угрупуванням "Талібан". Це трапилось біля прикордонного переходу між Афганістаном та Пакистаном. Разом з журналістом загинув афганський офіцер, передають Патріоти України.

Відомого журналіста вбили на кордоні Афганістану

Відомий фотожурналіст Даніш Сіддікуі висвітлював сутички між афганськими силами для видання Reuters. Афганські сили відбивали атаку талібів за ринкову площу в Спін-Болдаку. Саме під час обстрілу угрупованням "Талібан" вбили людей з афганської сторони:

  • журналіста Даніша Сіддікуі;
  • старшого афганського офіцера.

Даніш Сіддікуі працював журналістом в Афганістані

Журналіст працював в Афганістані з початку тижня – з 12 липня. Він перебував у складі афганського спецпідрозділу, яки розміщувався в південній провінції Кандагар. Керівник компанії Reuters написав, що вони шукають більше інформації про вбивство.

Ми терміново шукаємо більше інформації, співпрацюючи з органами влади в регіоні,
– заявив президент Reuters Майкл Фріденберг та головна редакторка Алессандра Галлоні.

Посол Афганістану в Індії Фарід Мамундзай написав, що "глибоко занепокоєний сумною новиною про вбивство друга".

Попередньо відомо, що журналіст вже був поранений, однак після лікування повернувся до роботи. Зверніть увагу! Весною 2021 року Джо Байден та НАТО вирішили вивести війська з Афганістану. Проте через наступ "Талібану" її призупинили. Останні заявили, що взяли під контроль 85% території Афганістану. Проте офіційна влада це заперечила – у міноборони Афганістану заявили про критичну вирішальну фазу в країні.

Що відомо про Даніша Сіддікуі

  • Журналіст працював в Reuters з 2010 року. Він висвітлював війну в Афганістані та Іраці, а також протести в Гонконгу, землетруси в Непалі.
  • У 2018 році Даніша Сіддікуі став лауреатом Пулітцерівської премії разом з іншими репортерами Reuters.
  • Вони були лауреатами в номінації "художня фотографія" за серію знімків, присвячених біженцям-рохінджа в М'янмі.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...