В Україні автоматизували процес вручення повісток. Також найближчим часом в Україні реалізують автоматизовані відстрочки. Про це в ефірі DOU Podcast розповів начальник Управління інформаційних технологій Міністерства оборони Олег Берестовий, передають Патріоти України.
Мобілізація 2024: повістки через "Оберіг"
Нині повістку виписують вручну, після цього роздруковують та направляють на підпис начальнику ТЦК, і лише потім доставляють військовозобов’язаному.
"Це — неефективний процес абсолютно. Тому ми зробили зараз функціонал, щоб можна було генерувати її та підписувати електронним підписом начальника ТЦК через "Оберіг", і навіть не роздруковувати безпосередньо в ТЦК", — підкреслив Берестовий.
Після цього повістка направлятиметься на централізований друк, а звідти — на Укрпошту. Військові ж матимуть інформацію про те, де повістка знаходиться, чи була доставлена, скільки часу пішло на доставлення тощо.
"Тобто весь цей процес буде прозорим і це допоможе також мати релевантнішу інформацію ніж та, яка є зараз, військово-політичному керівництву", — пояснив представник Міноборони.
Чи з’являться повістки в "Резерв+"?
Військовозобов’язані мають бути впевнені, що повістку дійсно виписали в ТЦК. Тому в застосунку "Резерв+" з’явиться нова функція. Відсканувавши QR на повістці, можна буде перевірити її законність.
"Це теж функціонал, який дозволить захистити тебе як військовозобов’язаного", — зазначив Берестовий.
Однак керівник запевнив, що самі повістки у "Резерв+" не з’являться. Як мінімум у планах на розробку до середини весни такого нововведення немає.
"Але плануємо розробити функціонал, щоб все ж таки хоч трохи його автоматизувати, цивілізувати це вручення повістки за допомогою Укрпошти й певних автоматизованих процесів на бекенді", — додав він.
Мобілізація 2024: відстрочки онлайн
Найближчим часом в Україні планують запуск автоматизованих відстрочок. З одного боку це буде зручно для військовозобов’язаних, з іншого — це дозволить не витрачати зайвий час працівників ТЦК.
"Якщо держава про тебе знає, що в тебе є певна група інвалідності й ти не придатний до служби апріорі, то навіщо тоді це перепідтверджувати, проходячи ВЛК? Тут потрібно і нормативно врегулювати (ми над цим працюємо), і технічно (теж вже знаємо, як це зробити, і в найближчі тижні ми до цього підійдемо)", — навів приклад Берестовий.
У зв'язку з погіршенням погодних умов постає питання, як не змерзнути й уберегтись від охолодження. Простими правилами, які допоможуть взимку не "втратити тепло", поділився Центр громадського здоров’я при Міністерстві охорони здоров'я України, передают...
Генеральний штаб Збройних сил України до кінця листопада 2024 року презентує план нової пропозиції укладання контракту із ЗСУ. Він націлений насамперед на категорію військовозобов'язаних віком 18-24 років. Про це OBOZ.UA розповіли джерела у ГШ ЗС Украї...