В Україні працівників ТЦК пропонують саджати до 8 років за незаконну мобілізацію: Що відомо про новий законопроєкт

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт закону, який пропонує запровадити кримінальну відповідальність за умисну мобілізацію громадян, які не підлягають мобілізації згідно з законом. Також – за недбалість при військово-лікарській експертизі задля навмисного визнання особи придатною до служби, якщо це не так, передають Патріоти України.

Ініціаторами вказано групу з 24 народних депутатів. Вніс законопроєкт до парламенту Максим Павлюк ("Слуга народу"). На сайті ВР повідомляється, що 27 січня документ з'явився у Раді. 28-го числа його передали на розгляд профільного комітету.Проєкт закону № 12442 націлений на "запровадження кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинені керівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, головами та членами військово-лікарських комісій".

Ініціатори пропонують доповнити Кримінальний кодекс України статтями 337(1) та 426(2). Перша стосується порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи).

Покарання, що пропонується, – від двох до п'яти років позбавлення волі. За повторне порушення/скоєння злочину за попередньою змовою групою осіб/в умовах особливого періоду (крім воєнного стану) – від трьох до шести років, із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Якщо ж злочин скоєно в умовах воєнного стану – від трьох до восьми років із позбавленням права (від року до трьох) обіймати деякі посади/займатися певною діяльністю.

Стаття 426(2) визначає покарання за порушення військовою службовою особою порядку призову (прийняття) громадян на військову службу.

Найбільш м'яке покарання, яке запропонували нардепи, це до двох років службового обмеження або утримання в дисциплінарному батальйоні на той самий термін, або до п'яти років позбавлення волі. В особливий період (окрім воєнного стану) за ґрати можуть посадити на три-шість років, із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

В умовах воєнного стану – від трьох до восьми років в'язниці з позбавленням права (на строк від одного до трьох) обіймати певні посади або займатись певною діяльністю

"Нова пошта" утилізувала посилку - клієнтка відсудила у компанії 86 тис. грн: Що було в коробці

середа, 19 березень 2025, 17:22

Голосіївський районний суд Києва в березні 2025-го зобов'язала "Нову пошту" заплатити своїй клієнтці 86,1 тис. грн компенсації за утилізовану посилку. Поштовий оператор доставив посилку з Києва в Харків з елітним ромом "Appleton Estate. Rare Limited E...

Механізм розрахунку розміру житлової субсидії: Ось що варто знати українцям

середа, 19 березень 2025, 16:44

Пенсійний фонд пояснив все про механізм розрахунку розміру житлової субсидії. Про це йдеться в матеріалі ПФУ, передають Патріоти України. Житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціа...