В Україні хочуть будувати дороги з більш широким використанням геосинтетичних матеріалів, повідомляють Патріоти України.
Як заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook, такі зміни відомство пропонує внести до Державних будівельних норм (ДБН).
Йдеться про такі геосинтетичні матеріали:
За підрахунками експертів, це дозволить до 20% зміцнити дорожнє покриття, до 30% підвищити термін його служби, загалом знизити утворення можливих дефектів на дорогах.
"Використовувати геосинтетичні матеріали у будівництві за кордоном почали ще в 60-х роках минулого століття. І вже декілька десятиліть вони повсюдно застосовуються у Європі. Сьогодні в світі випускається приблизно 400 різних видів геосинтетиків, їх використовують у сотнях тисяч проектів щорічно", — написав Парцхаладзе.
Він також озвучив причини переходу на такі матеріали:
Інші плюси геосинтетиків:
За словами Парцхаладзе, найбільш широко геосинтетичні матеріали сьогодні використовуються у проектуванні дорожнього покриття на слабких грунтах та грунтах із підвищеною вологістю.
Завдяки своїм фізичним і хімічним властивостям вони виконують такі функції як:
- армування — зміцнення ґрунтів, підвищення якості та стійкості дорожнього покриття, мінімізація дефектів і пролягання;
- фільтрації, дренажу ґрунтів і гідроізоляції;
- поділ і запобігання змішування ґрунтів або матеріалів;
- протиерозійного захисту ґрунту тощо.
У квітні в Україні кількість вакансій зросла до 102 814, причому рекордні 44% з них були відкриті для людей без досвіду – це найвищий показник за рік. Роботодавці дедалі частіше знижують вимоги до кандидатів, аби подолати дефіцит кадрів і залучити нова...
В Україні з кожним роком кількість пенсіонерів, які зможуть вчасно виходити на заслужений відпочинок, знижуватиметься. Це пов'язано з щорічним зростанням вимог до стажу. Про це йдеться в публікації OBOZ.UA, передають Патріоти України. Кожен українець ...