В Україні хочуть будувати дороги з більш широким використанням геосинтетичних матеріалів, повідомляють Патріоти України.
Як заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook, такі зміни відомство пропонує внести до Державних будівельних норм (ДБН).
Йдеться про такі геосинтетичні матеріали:
За підрахунками експертів, це дозволить до 20% зміцнити дорожнє покриття, до 30% підвищити термін його служби, загалом знизити утворення можливих дефектів на дорогах.
"Використовувати геосинтетичні матеріали у будівництві за кордоном почали ще в 60-х роках минулого століття. І вже декілька десятиліть вони повсюдно застосовуються у Європі. Сьогодні в світі випускається приблизно 400 різних видів геосинтетиків, їх використовують у сотнях тисяч проектів щорічно", — написав Парцхаладзе.
Він також озвучив причини переходу на такі матеріали:
Інші плюси геосинтетиків:
За словами Парцхаладзе, найбільш широко геосинтетичні матеріали сьогодні використовуються у проектуванні дорожнього покриття на слабких грунтах та грунтах із підвищеною вологістю.
Завдяки своїм фізичним і хімічним властивостям вони виконують такі функції як:
- армування — зміцнення ґрунтів, підвищення якості та стійкості дорожнього покриття, мінімізація дефектів і пролягання;
- фільтрації, дренажу ґрунтів і гідроізоляції;
- поділ і запобігання змішування ґрунтів або матеріалів;
- протиерозійного захисту ґрунту тощо.
У Китаї дев’ятирічна дівчинка дивом вижила після падіння з 25-го поверху будинку. Інцидент стався в місті Таншань, провінція Хебей, 27 березня, коли вона була сама в своїй кімнаті, повідомляє SCMP, передають Патріоти України. Відчувши спеку, дівчинка, ...
Українські підлітки мають початковий рівень фінансової грамотності, це підтвердило дослідження. Про це повідомляє НБУ, передають Патріоти України. Дослідження продемонструвало, що середній рівень правильних відповідей на кейсові завдання серед підліткі...