В Україні запропонували будувати дороги по-новому: Чого чекати

В Україні хочуть будувати дороги з більш широким використанням геосинтетичних матеріалів, повідомляють Патріоти України.

Як заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook, такі зміни відомство пропонує внести до Державних будівельних норм (ДБН).

Йдеться про такі геосинтетичні матеріали:

  • геотекстиль,
  • геосинтетичні решітки та сітки,
  • геомембрани,
  • геокомпозити і т. д.

За підрахунками експертів, це дозволить до 20% зміцнити дорожнє покриття, до 30% підвищити термін його служби, загалом знизити утворення можливих дефектів на дорогах.

"Використовувати геосинтетичні матеріали у будівництві за кордоном почали ще в 60-х роках минулого століття. І вже декілька десятиліть вони повсюдно застосовуються у Європі. Сьогодні в світі випускається приблизно 400 різних видів геосинтетиків, їх використовують у сотнях тисяч проектів щорічно", — написав Парцхаладзе.

Він також озвучив причини переходу на такі матеріали:

  • по-перше, це економічно вигідно — геосинтетичні матеріали дозволяють значно знизити вартість будівництва, ремонту і утримання доріг;
  • по-друге, екологічно — зменшуються витрати природних матеріалів і знижуються обсяги підготовчих робіт.

Інші плюси геосинтетиків:

  • простота у використанні й укладанні в конструкцію доріг,
  • висока довговічність,
  • міцність,
  • стійкість і компактність під час транспортування.

За словами Парцхаладзе, найбільш широко геосинтетичні матеріали сьогодні використовуються у проектуванні дорожнього покриття на слабких грунтах та грунтах із підвищеною вологістю.

Завдяки своїм фізичним і хімічним властивостям вони виконують такі функції як:

- армування — зміцнення ґрунтів, підвищення якості та стійкості дорожнього покриття, мінімізація дефектів і пролягання;

- фільтрації, дренажу ґрунтів і гідроізоляції;

- поділ і запобігання змішування ґрунтів або матеріалів;

- протиерозійного захисту ґрунту тощо.


Прийшов у доброму гуморі: Розповіли про останні миті життя кандидата в нардепи, застреленого на Миколаївщині

середа, 17 липень 2019, 22:17

Його колеги переконані, що Василь Мосякін не міг накласти на себе руки. На це не було навіть натяків. Кандидат у нардепи Василь Мосякін, якого у Первомайську знайшли з простреленими грудьми, перед смертю випивав. Охоронці підприємства, де загиблий був ...

Добре, що ще нафарбовані вуса не повисмикували: На Луганщині пікетували концерт Зіброва на підтримку спонсора терористів "ЛНР"

середа, 17 липень 2019, 21:53

Місцеві активісти нагадали Павлу Зіброву, що гроші, попри всі прислів'я, все ж таки пахнуть. Пахнуть кров"ю замордованих терористами "ЛНР" українських патріотів. "У Старобільську на Луганщині під час концерту Зіброва на підтримку кандидата в депутати п...