У Кривому Розі суд наклав арешт на квартиру жінки та зобов'язав її виплатити 100 тисяч гривень моральної шкоди громадянці, чию фотографію та розмістила без її згоди в пості в соціальній мережі Facebook у своєму акаунті. Відповідне рішення ухвалив суддя Саксаганського районного суду Кривого Рогу, йдеться в оприлюдненому на сайті Єдиного реєстру досудових рішень матеріалі справи, зазначають Патріоти України.
До суду з цивільним позовом про неправомірне використання її фотографії в мережі та виплату моральної шкоди звернулася жінка наприкінці грудня. Суть претензій до відповідачки полягав у тому, що "кривдниця" без її згоди розмістила її з чоловіком фото у своєму Facebook у пості під назвою: "СВОЗИТЬ ГРОБЫ К ГОРИСПОЛКОМУ?" Означает ли поддержка петиции, что поборы на кладбищах будут прекращены? (мовою оригіналу).
Така публікація з її зображенням на знімку, на думку позивачки, була неправомірною, і привела "не тільки до розкриття та поширення її персональних даних, а саме про мій сімейний стан, висвітлення особистих стосунків, релігійних переконань, а й до обговорення громадськістю не тільки її, а й її чоловіка, його минулих особистих стосунків, діяльності на посаді керівника КП "Ритуал Сервіс Плюс" КМР, свідченням чому є коментарі під постом відповідача".
Додамо, що саму цю фотографію відповідачка взяла в Facebook-акаунті позивачки "Таке втручання відповідача в її особисте життя та порушення її особистих немайнових прав вважає явно надмірним і непропорційним втручанням у приватність, що призвело до перенесення ряду моральних страждань та спричинення моральної шкоди. Розмір моральної шкоди нею оцінено в 100 000 грн., що й складає ціну позову", - йдеться в матеріалі справи.
Суддя В. Прасолов задовольнив позов повністю. Так, на квартиру відповідачки загальною площею 44,7 "квадратів" було накладено арешт. Жінку зобов'язали встановити технічні налаштування в її акаунті в Facebook, щоб "пост розбрату" не можна було видаляти, редагувати, репостити та коментувати. А ще - вона повинна відшкодувати моральну шкоду.
Також зазначається, що при ухваленні рішення суд враховував, що вартість арештованої квартири становить 20 291 гривню (такі дані відповідачка вказала при подачі декларації в 2021 році), відповідно не перевищує розміру моральної шкоди, яку просить стягнути позивачка. "Так що арешт на квартиру буде порівнянний з позовними вимогами", - зазначено в публікації. Вердикт може бути оскаржений в апеляційному порядку в Дніпровському Апеляційному суді.
Польське космічне агентство POLSA попередило, що уламки радянського космічного апарата "Космос 482", що скоро увійде в атмосферу Землі, потенційно можуть впасти на території Польщі. Про це повідомляє RMF24, передають Патріоти України. Агентство POLSA п...
Актори Молодого театру після вистави «Небезпечні зв'язки» вирішили звернутися до глядачів та звинуватили художнього керівника театру, режисера вистави Андрія Білоуса у сексуальному насильстві та багаторічних домаганнях. Відповідне відео поширила в мере...