В Ужгороді в захороненні видатного воїна знайшли багато оздоблену бойову шаблю XVI ст.

Клинок у доволі гарному стані знайшли під час розкопок на руїнах замкової церкви Ужгорода на місці середньовічного поховання. Місце могили і вартість зброї доводить, що це був далеко не простий чоловік, а стан шаблі - що це був справжній воїн, можливо - один з командирів замкового гарнізону.

Керівником експедиції був доцент кафедри археології, етнології та культурології Ужгородського національного університету Володимир Мойжес, повідомляє suspilne.media.

“Шабля була зроблена десь у 16 столітті, друга половина 16 століття. Як встановлено, що шабля – це є не парадна, а бойова, нею користувалися. Свідченням того є залишки обіймиць, залишки піхв самої шаблі — вони місцями пом’яті і видно, що цю шаблю досить довго використовували. Вона підкреслює статус, це досить таки коштовна річ. Просто так це в поховання не ставили. Клинок (лезо) — це в нас залізо, піхви — їхня основа з дерева, поверх дерево обтягували шкірою. Є в нас металічні оковки, обіймиці — вони з білого металу, підозрюємо, що це срібло. Гарда в нас є білий метал”, — розповів Володимир Мойжес.

Артефакти передали Закарпатському краєзнавчому музею імені Тиводара Легоцького.

Чи можуть чоловіків примусово доставити до ТЦК і ВЛК: Вениславський дав пояснення

неділя, 16 червень 2024, 17:50

Нардеп та член комітету з нацбезпеки Федір Веніславський розповів, чи можуть для цього представники ТЦК та СП затримувати громадян та доправляти їх до військкомату, передають Патріоти України. За словами Федора Веніславського, працівники ТЦК та СП не м...

Знову може бігати: В Україні вперше встановили біопротези двох лап безпритульному псу з Кропивницького (відео)

неділя, 16 червень 2024, 17:44

Моцарт - приблудний пес із Кропивницького став першою твариною в Україні, якій імплантували біопротези для обох лап. Ця технологія уже допомагає рятувати інших чотирилапих, постраждалих від війни.Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Олени Шворак,...