Клинок у доволі гарному стані знайшли під час розкопок на руїнах замкової церкви Ужгорода на місці середньовічного поховання. Місце могили і вартість зброї доводить, що це був далеко не простий чоловік, а стан шаблі - що це був справжній воїн, можливо - один з командирів замкового гарнізону.
Керівником експедиції був доцент кафедри археології, етнології та культурології Ужгородського національного університету Володимир Мойжес, повідомляє suspilne.media.
“Шабля була зроблена десь у 16 столітті, друга половина 16 століття. Як встановлено, що шабля – це є не парадна, а бойова, нею користувалися. Свідченням того є залишки обіймиць, залишки піхв самої шаблі — вони місцями пом’яті і видно, що цю шаблю досить довго використовували. Вона підкреслює статус, це досить таки коштовна річ. Просто так це в поховання не ставили. Клинок (лезо) — це в нас залізо, піхви — їхня основа з дерева, поверх дерево обтягували шкірою. Є в нас металічні оковки, обіймиці — вони з білого металу, підозрюємо, що це срібло. Гарда в нас є білий метал”, — розповів Володимир Мойжес.
Артефакти передали Закарпатському краєзнавчому музею імені Тиводара Легоцького.
Німеччина, шокована непередбачуваною політикою Трампа, переглядає свою довіру до США як до надійного партнера. Країна володіє другим за величиною золотим запасом у світі, 37% якого (понад 1200 тонн) зберігається в Нью-Йорку. Ці запаси гарантують, що в ...
Марафонський біг є популярним видом спорту для багатьох людей, що прагнуть підтримувати фізичну форму та здоров'я. Однак, нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Metabolism, виявило серйозні наслідки цього виду навантаження, зокрема для мозку. ...