Варто знати: Хто має право на відстрочку від мобілізації за новим законом - роз'яснення

За новим законом про мобілізацію в Україні, що набув чинності 18 травня, відбулися певні зміни у пункті права на відстрочку від мобілізації. Рішення ухвалюватиме комісія при Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).

Рішення комісії залежатиме від того, чи підпадає людина під одну з категорій дозволених для відстрочки за законом, чи є законні підстави та підтвердні документи для оформлення відстрочки. Про це OBOZ.UA сказав голова Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан.

У новому законі підстави для відстрочки за сімейними обставинами були дещо змінені, а студентів, які здобувають другу чи третю освіту, позбавили права відтермінувати призов.

"За постановою №560 Кабінету міністрів комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів", – зазначив спеціаліст.

Якщо людина має всі законні підстави на отримання відстрочки, наприклад, вона є чинним опікуном і встановлено факт здійснення догляду за утримуваною особою, чи є батьком-одинаком тощо, комісія не може відмовити.

Інакше в межах закону людина має право звернутися до суду.

"Питання будуть врегульовуватися відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Саме в цій статті прописано законні підстави на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації", – зазначив Кузан.

За його словами, таке рішення можна оскаржити.

Зазначимо, що згідно зі змінами, які вніс уряд, ТЦК перевірятимуть підстави надання відстрочок. Відповідні зміни внесено постановою №558 до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Уряд також змінив порядок надання відстрочки своєю постановою №560. Згідно з нею, для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки при ТЦК утворюються комісії у такому складі:

– голова комісії – керівник ТЦК;

– члени комісії – представники апарату районної, міської держадміністрації (структурних підрозділів освіти й науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, ЦНАПів).

Вас може зацікавити:В Україні змінили правила виплат для ВПО: які результати

Згідно з текстом постанови, військовозобов'язані, які звернулися до ТЦК із заявою про надання відстрочки, до ухвалення рішення відповідною комісією не направляються для проходження ВЛК. У разі відмови в наданні відстрочки військовозобов'язаного таки направляють на медогляд для визначення придатності до військової служби.

Заявив, що хотів іти в ногу з часом: Американець розізлив суд, показавши ШІ-аватара замість свого адвоката

субота, 5 квітень 2025, 17:46

Під час засідання в апеляційному суді Нью-Йорка позивач доручив аватару, створеному штучним інтелектом, презентувати докази у справі. Суддя сприйняла це як спробу ввести її в оману. Про це пише Associated Press, передають Патріоти України. Випадок став...

В Україні зміняться ціни на пальне: Експерт розповів, до чого готуватися

субота, 5 квітень 2025, 17:34

В Україні подешевшало пальне, але цей процес триває, і у найближчому майбутньому ціни на паливо на АЗС в Україні можуть знизитися на 2−3 гривні за літр орієнтовно через місяць, якщо світова ціна на нафту протримається на рівні 65 доларів за барель. Про...