Нове дослідження професора археології Оксфорда Дена Гікса проливає світло на шокуючий факт із життя вчених Вустер-коледжу, передають Патріоти України з посиланням на The Guardian.
Череп, відполірований і оздоблений сріблом, протягом десятиліть використовувався як посуд на церемоніальних заходах, у ньому подавали офіційні обіди та шоколад. Лише 2015 року використання цієї чаші було припинено, чому сприяло зростаюче обурення серед студентів і гостей.
За словами Гікса, цей предмет став символом насильницької колоніальної спадщини, де людські рештки могли використовуватися як трофей. Учений припускає, що череп, імовірно, належав жінці-рабині з Карибських островів. Власники чаші та її шлях до Оксфорда відомі давно.
Особлива увага в книзі приділяється ролі Августа Генрі Лейна Фокса Пітта Ріверса, чия колекція лягла в основу однойменного музею, і його нащадків, які сприяли передачі чаші коледжу. Автор критикує подвійні стандарти в історичній пам’яті, де особистості гнобителів увічнені, а жертви — забуті.
У відповідь на критику коледж заявив, що посудину було остаточно вилучено з обігу і поміщено в архів, до якого тепер немає публічного доступу. Гікс зазначив, що установа продемонструвала етичний підхід у вирішенні цієї чутливої ситуації.
Підвищення температури, повені та посухи незабаром можуть поставити під загрозу природні джерела, які живлять відомі СПА-курорти Європи, передають Патріоти України. «Підвищення температури, повені та посуха можуть вплинути на точки виходу джерел і шви...
У столиці Естонії Таллінні з травня завершать співробітництво, в рамках якого компенсували витрати на житло і послуги перекладу для українських біженців, які отримали тимчасовий захист. Про це пише ERR, передають Патріоти України. Раніше українські біж...