Вчені назвали вітамін, брак якого збільшує ризик передчасної смерті

Дефіцит вітаміну D в три рази збільшує ризик передчасної смерті, особливо вразливі перед цим дефіцитом діабетики. Такими є результати дослідження за участю 80 000 пацієнтів з Австрії, передають Патріоти України.

Медики встановили, що зниження рівня сонячного вітаміну, який виробляється нашою шкірою під впливом променів, пов'язане з ймовірністю раннього відходу з життя з будь-якої причини. Дослідження також показало, що пацієнтам-діабетикам загрожує ще більш високий ризик передчасної смерті, якщо в їх організмі спостерігається брак вітаміну D. Зокрема, вони йдуть з життя завчасно в чотири з половиною рази частіше при нестачі цього вітаміну.

Відзначається, що дослідники з Центрального госпіталю Відня проаналізували історії хвороб близько 80 000 діабетиків різного віку, які збиралися в період з 1991 по 2011 роки. Потім інформація по смертності була порівняна з загальнонаціональною за той же самий період. Виявилося, що пацієнти з рівнем вітаміну D в 10 наномоль на літр, що вважається серозним дефіцитом, у два або три рази частіше вмирали завчасно.

Примітно, що більш високий рівень цього вітаміну (аж до 90 наномоль на літр) скорочував на 34% ризик смерті з будь-якої причини. Втім, серед пацієнтів у віці від 75 років і старше ніякого зв'язку між рівнем цього вітаміну і ймовірністю смерті виявлено не було.

Хіти тижня. Яку країну Європи і коли вперше атакував коронавірус: Вчені приголомшили заявою

субота, 30 травень 2020, 3:00

Медики лікарні Альберта-Швайцера в ході дослідження 2,5 тис. рентгенівських знімків заявили, що перші пацієнти з ознаками коронавірусу могли з'явитися у Франції ще в листопаді 2019 року. Про це пише Le Parisien, передають Патріоти України. "Типові аном...

Хіти тижня. Мертві душі: На Харківщині діти 6, 9, 10 і 11 років, "розважаючись", пошкодили пам'ятники на кладовищі

субота, 30 травень 2020, 2:00

Можливо коли подорослішають, комусь з них стане соромно за вчинений вандалізм і той біль, котрий спричинили рідним померлих земляків. Двоє братів 6 і 11 років і 10-річна дівчинка повалили пам'ятники і хрести на 13 могилах в Зміївському районі. "Розважи...