Вчені виявили в мозку людини "GPS-навігатор"

Клітини гіпокампа підсилюють або зменшують електричну активність в залежності від того, чи рухається людина звичним маршрутом.

Вчені виявили "GPS-навігатор" в мозку людини. Фото: mignews.com.ua.У людському мозку вчені виявили тип нейронів, що відповідають за здатність людей правильно орієнтуватися в просторі. До такого висновку прийшла міжнародна група вчених під керівництвом дослідників з Амстердамського університету, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Вчені з'ясували, які клітини відповідають за функцію нейронного аналога GPS-навігатора.

Для цього вони використовували тваринну модель - щурів, які були поміщені в лабіринт, що має форму літери "Ф".

Дослідники вирахували електричну активність в мозку тварин за допомогою приладу, що дозволяє зареєструвати роботу нейронів з чотирьох різних областей: периринальної кори, гіпокампу та двох сенсорних зон.

За точне визначення місця розташування відповідає мозкова структура, яка називається гіпокамп.

Вчені виявили нейрони під назвою «клітини околиць», які дозволяють мозку розрізняти окремі елементи того, що оточує тварину.

Наявність цих клітин у людини підтверджує випадок таксиста, котрий отримав травму областей мозку, де розташований гіпокамп. Він міг переміщатися по місту, використовуючи головні дороги, але губився, коли їхати доводилося в об'їзд. Нейробіологи припускають, що ця людина могла орієнтуватися завдяки роботі тільки «клітин околиць».

УЄФА скасував правило виїзного голу, що діяло в європейському футболі 56 років

п’ятниця, 25 червень 2021, 7:10

Виконком УЄФА ухвалив рішення повністю скасувати правило виїзного голу у всіх турнірах, що проводяться під егідою організації, починаючи з сезону-2021/2022, повідомляють Патріоти України з посиланням на офіційний сайт організації. . Як відомо, правил...

Європа до такого не звична: У Німеччині випав град розміром з тенісний м'яч, постраждали люди, затопило центр вакцинації

п’ятниця, 25 червень 2021, 6:50

Центр вакцинації був затоплений і п’ять осіб постраждали від граду в результаті сильного шторму на південному заході Німеччини, повідомляють Патріоти України з посиланням на агентство АР. Всі записи на четвер у центрі вакцинації в Тюбінгені були скасов...