"Вдарив" плюс! В Антарктиці почалося аномальне підвищення температури в розпал зими: Чим це загрожує людству

Різке потепління дісталося не лише України, а й Антарктики, де наразі зима. Якщо такі аномальні "атмосферні річки" почастішають, це може призвести до руйнування екосистем, передають Патріоти України.

Науковці звертають увагу на те, що в Україні зараз літо, але в Антарктиці – розпал зими. Проте 16 липня на українській полярній станції "Академік Вернадський" зафіксовано значне підвищення максимальної добової температури. Вона зросла на понад 8 градусів: з –4,2°С до +4,5°С).

Плюсова температура зберігалася впродовж майже двох діб – 16-17 липня. Йшов дощ та мокрий сніг. Також температури трохи вище 0 градусів були зафіксовані на британській станції "Розера", що розташована на 300 км південніше "Академіка Вернадського", тобто ближче до Південного полюсу.

Вчені пояснюють такі температурні аномалії явищем "атмосферної ріки". Це вузька смуга з високою концентрацією атмосферної вологи, яка швидко переносить теплі маси повітря та вологи з тропіків у полярні регіони.

"З атмосферною рікою якраз пов’язаний стрибок температури, зафіксований на нашій станції. Якщо такі випадки почастішають, посиляться процеси танення льодовиків, що своєю чергою призведе до поступового розпріснення прибережних вод. А це загрожує руйнуванню різних екосистем як білого континенту, так і океану навколо нього", - наголошують в Антарктичному центрі.

За словами науковців, загалом в останні 5 років температури на станції рідко опускаються нижче -10°С, тоді як для попередніх 5 років вони так само рідко, але були нижче -15°С. До 1980-х років взимку температури падали до -30°С.

"Тобто потепління – дуже виразне в Антарктиді, і є тенденцією, що стосується всієї нашої Планети", - йдеться у повідомленні.

Мобілізація громадян від 50 років буде чи ні? Нардеп пояснив нюанси

четвер, 26 вересень 2024, 23:55

Директива Командування Сухопутних сил дозволяє мобілізовувати чоловіків 50-60 років винятково за окремим мобілізаційним розпорядженням. Це підтвердив народний депутат, член комітету з нацбезпеки й оборони Верховної Ради Федір Веніславський у коментарі ...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...