"Відьмам" Гундяєва та Путіна тут не місце: З різдвяного ярмарку в Польщі вигнали білоруських черниць, які за вторговані кошти купували ліки та автомобілі для армії РФ

На різдвяному ярмарку в місті Щецин, що на північному заході Польщі, виявили ятку монахинь з білоруського монастиря, який підтримує російське вторгнення в Україну. Після протесту активістів монахині залишили ярмарок, передають Патріоти України з посиланням на Polsat News.

За словами активістів, йдеться про черниць православного Свято-Єлизаветинського монастиря з Мінська. У вересні «Белсат» розповідав, що ця обитель відкрито підтримує російське вторгнення в Україну та кривавий режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, передають Патріоти України.

Як повідомляли журналісти, черниці купляли ліки та автомобілі для армії рф за гроші, які вони збирали з продажу своєї продукції.

Цього року ятку монахинь у Польщі бачили принаймні двічі: під час вересневого Фестивалю трьох культур у Володаві та на День всіх святих на Вольському православному кладовищі у Варшаві.

Дізнавшись, що білоруські монахині з проросійського монастиря торгують на різдвяному ярмарку в Щецині, активісти з місцевої білоруської громади вирішили провести пікет. Вони вийшли з плакатами, щоб попередити покупців: вони стануть співучасниками війни росії проти України та переслідувань у Білорусі, якщо куплять товари в ятці монахинь.

Про акцію протесту дізналися організатори ярмарку та після дослідження діяльності монастиря розірвати контракт з його представницями, обіцявши більше з ними не співпрацювати.

3 грудня у групі білорусів Щецина повідомляли, що ятка монахинь була зачинена.

Православ’я у Білорусі

Майже 60% білорусів вважають себе вірянами, з них понад 80% належать до Білоруського екзархату російської православної церкви.

Проте білоруські православні не завжди належали до РПЦ. Білоруські землі були охрещені майже одночасно з іншими землями Київської Русі. Полоцька та Туровські єпархії, які виникли в X та XI століттях, підпорядковувалися Київській та Литовсько-Руській митрополіям, що перебували в канонічному зв’язку з Константинопольським патріархатом.

Після поділу Речі Посполитої білоруські землі потрапили під владу російської імперії. Відповідно, православні парафії стали підпорядковуватися москві.

Упродовж 1920-х років білоруси здійснили кілька спроб утворити автономну церкву, незалежну в керуванні від московського патріарха. Проте наразі Білоруська автокефальна православна церква існує переважно в діаспорі та не визнається іншими православними.

elt

"Бачиш воду, а вийти за нею не можеш": Гвардієць Галицької бригади розповів про найважчі моменти на фронті (фото)

середа, 14 травень 2025, 14:09

Михайло Онишків обороняв Покровськ, рятував побратимів під обстрілами й дивом уникнув смерті від ворожого дрона. Але найважче для нього - це евакуація тіл загиблих. Історію бійця розповіла пресслужба бригади, передають Патріоти України. "Позиційні бої,...

Била себе по голові та плакала: Російська тенісистка дивно поводилася на турнірі в Римі (відео)

середа, 14 травень 2025, 13:44

Мірра Андрєєва обіграла данку Клару Таусон і пробилася до чвертьфіналу турніру в Римі (Італія). Під час поєдинку російська тенісистка поводилася неспортивно, передають Патріоти України. У першій партії Андрєєва запустила один із м’ячів у вболівальників...