Відстрочка від служби в ЗСУ: Ось кого не мобілізують в Україні 2024 року

Президент України Володимир Зеленський 16 квітня підписав закон №10449 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Згідно з законом залишаються ті категорії громадян, які не підпадають під мобілізацію в Україні.

Кого не мобілізують до ЗСУ - читайте далі.

Хто має відстрочку від мобілізації

Згідно зі статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" отримати відстрочку відмобілізації можна в таких випадках:

  • через стан здоров'я;
  • через сімейні обставини;
  • у зв'язку з навчанням або викладанням (науковою діяльністю);
  • якщо є бронь;
  • за професією.

Відстрочка за станом здоров'я

Військовозобов'язаному, щоб отримати цей вид відстрочки, необхідно мати висновок ВЛК в якому зазначено, що особа має інвалідність або тимчасово непридатний до служби. Термін останнього відтермінування становить до пів року, потім потрібно буде знову пройти ВЛК.

Така ж відстрочка надається вагітним із військовою/медичною спеціальністю, які перебувають у запасі або є добровольцями.

Підстави, через які не мобілізують зовсім:

  • за наявності інфекційних захворювань (СНІД, гепатит);
  • за важких деформацій опорно-рухового апарату;
  • якщо є психічні розлади, шизофренія, хвороба Дауна.

Також не можуть мобілізувати одразу після операції та якщо у військовозобов'язаного після неї встановлені ендопротези.

Відстрочка за сімейними обставинами

Вона надається у разі, якщо військовозобов'язаному необхідно утримувати/доглядати за дітьми, інвалідами або літніми людьми.

Такий вид відстрочки дають:

  • тим, у кого в сім'ї 3 і більше дітей до 18 років, а також тим, хто самостійно виховує дітей (або одну дитину) до 18 років;
  • тим, у кого в сім'ї є неповнолітня дитина/діти, а один із батьків перебуває на військовій службі;
  • прийомним батькам (сюди ж належать усиновителі, опікуни, піклувальники, батьки-вихователі), якщо вони виховують дітей до 18 років.

Догляд за літньою людиною передбачає, що родичі військовозобов'язаного - наприклад, його батьки, батьки дружини/чоловіка - потребують постійного догляду, про що зазначено в медвисновку; у цьому разі військовозобов'язаному належить відстрочка.

Також відстрочка надається для догляду за інвалідом і відстрочка від мобілізації для догляду за інвалідом 2 групи, якщо:

  • дружина/чоловік військовозобов'язаного, його батьки або батьки дружини/чоловіка - інваліди I або II групи;
  • військовозобов'язаний - опікун і доглядає за інвалідом I або II групи.

Опікуни (та інші категорії, що відносяться сюди), на вихованні у яких є дитина-інвалід до 18 років, або дитина з важкими хворобами, або повнолітня дитина-інвалід I або II групи - теж отримують відстрочку.

Відстрочка для студентів

Її отримують особи, які здобувають професійну/профтехнічну освіту, передвищу та вищу, а також аспірантам, докторантам та асистентам-стажистам, які перебувають на денній або дуальній формі.

Самі винні: Суд скасував штраф у 25,5 тис. грн для чоловіка, який не повідомив у ТЦК про одруження, дітей і зміну місця роботи

п’ятниця, 5 липень 2024, 14:29

У Миколаєві суд скасував штраф у розмірі 25,5 тисячі гривень, який Територіальний центр комплексування наклав на чоловіка за те, що той не повідомив про дружину, дітей і зміну місця роботи. Відповідно до нового законодавства про мобілізацію, людину не ...

Всенародне свято для кожного регіону окремо: "Укренерго" анонсував день без відключень світла та опублікував список дат по областях

п’ятниця, 5 липень 2024, 14:28

В Україні з 9 по 24 липня змінять графіки відключень світла. В кожній області в один із днів протягом цих двох тижнів не буде обмежень, інформують Патріоти України з посиланням на прес-службу "Укренерго". . В інші дні відключення будуть відбуватися зг...