Експерти досліджували метеорит під назвою ALH 84 001 - в ньому збереглися карбонатні мінерали оранжевого кольору віком близько чотирьох мільярдів років.
Фахівці з Токійського технологічного інституту і Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) працювали з марсіанським метеоритом, знайденим в Антарктиді в 1984 році. Вони виявили в ньому сліди молекул органіки, схожих на амінокислоти та інші азотовмісні речовини. Це дозволило припустити, що чотири мільярди років тому на Марсі могло бути життя. Дослідження опубліковане в журналі Nature Communications, передають Патріоти України.
Експерти досліджували метеорит під назвою ALH 84 001 - в ньому збереглися карбонатні мінерали оранжевого кольору віком близько чотирьох мільярдів років. Цей метеорит перевіряли і раніше, але через технічні обмеження тоді не вийшло визначити вміст у ньому азоту - елемента, необхідного для зародження життя. Зараз вченим вдалося довести, що азот все-таки міститься в досліджуваній марсіанській органічній речовині.
Судячи по спектру азотистих форм органіки з марсіанського метеорита, ці сполуки, швидше за все, є похідні піролу - речовини, молекули якої є важливим компонентом хлорофілу, гемоглобіну і ряду інших біологічно важливих сполук. До того ж вчені не виключають, що в матерії ALH 84 001 можуть бути аміни, іміни і ряд інших органічних речовин.
Вчені кажуть, що все це дозволяє припустити: ранній Марс був набагато більше схожий на Землю. «Існує два можливих пояснення нашого відкриття. Або ці речовини сформувалися на Марсі, або потрапили на його поверхню ззовні разом з метеоритами і кометами. Так чи інакше це говорить про те, що ранній Марс був більше схожий на Землю і був не червоною, а блакитною планетою», - заявив планетолог з Токійського технологічного інституту.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...