Учені з приватного медичного центру Клініка Мейо у США проаналізували статистику даних щодо здоров’я, зібрану Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Дані охоплювали інформацію зі 183 країн за період із 2000 до 2019 року — до пандемії COVID-19, передають Патріоти України.
Дослідження показало, що розрив між тривалістю життя і тривалістю здоров’я зростає в усьому світі. При цьому середній розрив між цими показниками зріс з 8,5 років у 2000 році до 9,6 року у 2019 році. Глобальна очікувана тривалість життя зросла на 6,5 років, приблизно до 73 років, тоді як тривалість здоров’я збільшилася лише на 5,4 року, приблизно до 63 років.
У США 2019 року розрив становив 12,4 року, що є найбільшим показником серед усіх 183 країн, включених у дослідження. Америка також виділялася найбільшим показником неінфекційних захворювань у світі. Другою за величиною розриву була Австралія (12,1 року), за нею йдуть Нова Зеландія (11,8 року) і Велика Британія (11,3 року). В Україні цей розрив виявився близьким до середнього. Українці, за даними вчених, доживають у хворобах 8,72 року життя (7,4 для чоловіків і 10,01 для жінок).
Робота вчених також показала наявність глобальної тенденції, відповідно до якої смертність від гострих станів знижується, але ті, хто вижив, наражаються на небезпеку нести тягар хронічних захворювань.
Кременецький замок, розташований у місті Кременець Тернопільської області, є однією з найвизначніших фортифікаційних пам’яток України. Зведений на стрімкій горі Бона, що здіймається на 397 метрів над рівнем моря, завдякі вдалому розтошуванню твердиня с...
Останнім часом почастішали повідомлення про те, що пенсіонерам у різних областях почали блокувати банківські картки — при тому, навіть тим, у кого пенсія суттєво збільшилась протягом кількох останніх місяців. Втім, ніякого секрету у блокуванні карток н...