Увечері 18 січня християни Східного обряду відзначають Водохресний святвечір. Коли на небі з'явиться перша зоря, родинами збираються за святковим столом, зазначають Патріоти України
Цього дня, як і перед Різдвяною вечерею, віряни весь день дотримуються суворого посту. Вкрай не рекомендується вживати м'ясо, рибу та алкоголь. Також не можна лихословити, виносити щось з оселі, позичати гроші та прати.
18 січня у храмах відбувається святкове богослужіння, а також здійснюється велике освячення води, яку слід першою споживати під час Святої вечері та з молитвою кропити нею всіх членів сім'ї, подвір'я, домівку, криницю, свійських тварин. Ця вода має таку ж цілющу силу, як і вода, що освячується на Водохреща. Вона не псується протягом року. Люди вірять, що лікує тілесні і духовні хвороби.
Увечері, коли на небі з'явиться перша зоря, родинами збираються за святковим столом. Подають лише пісні страви: кутю та узвар, вареники з капустою, млинці, квасолю та квашені овочі. Після вечері всі кладуть свої ложки в одну миску, а зверху – хлібину, "щоб хліб родився".
У деяких регіонах у цей день господиня або старша дочка бере після вечері в миску кілька ложок борошна і на освяченій воді замішує рідке тісто. Ним малювали хрести на всіх чотирьох стінах будинку - для захисту від нечистої сили.
Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...
Від 1 березня 2025 року в Україні почнуть перевіряти чинність декларацій із сімейними лікарями. Деякі українці мають верифікувати декларації, якщо інформація у медичній системі не збігається з державними реєстрами, передають Патріоти України.