"Вони перебувають на інших поверхах тієї ж будівлі. Я - на четвертому поверсі, вони - на другому і третьому. І епідеміологи суворо ставляться до питання контактів і кожного разу це має бути згідно з усіма правилами та процедурами", - заявила чиновниця.
На питання, чи планує вона контактувати з евакуйованими, міністр відповіла: "Так, я планую, але тільки тоді, коли епідеміологи скажуть, що все добре".
Разом з тим, вона розповіла, що обговорювала з президентом Володимиром Зеленським і прем’єром Олексієм Гончаруком ідею пожити в обсервації разом з евакуйованими.
"Скажімо так, це була ідея швидше не робоча, а творча. Але після певного періоду вона вже перейшла в не просто ідею, а рішення, - додала .
Я думаю, що ідея йшла від нас. А всі питання, пов'язані далі з втіленням цієї ідеї, звичайно, ми узгоджували спочатку з прем'єром, а потім з президентом", - додала Скалецька.
Коментуючи інформацію, що вона в перший день залишала приміщення санаторію, Скалецька уточнила, що в четвер спочатку перебувала на території, яка не обмежена до входу і не контактувала з екіпажем або з евакуйованими.
У п’ятницю зранку вона провела "кілька розмов стосовно готовності закладів" з управлінням департаменту здоров'я.
"І після цього я зрозуміла, що вже готова заходити в заклад, щоб увійти в контакт з екіпажем. Бо, увійшовши в контакт з екіпажем, я вже б не могла такі наради проводити", - запевняє міністр.
Скалецька наголосила, що МОЗ інформував про корона вірус і про здійснення евакуації з Китаю, однак інформація мало поширювалася у ЗМІ.
"Інформування і про коронавірус, і про його особливості, і стан захворюваності в Україні, і про те, як будемо здійснювати евакуацію, ми робили досить багато брифінгів. Хоча завжди можна сказати, що їх було замало. Але мене завжди дивувало, чому в медіа вони розходились так погано. Тобто нікому не було цікаво превентивно інформувати населення, а канали інформування, такі як пресконференції, пресбрифінги чи сайт, то не всі заходять і читають.
Друга історія: ми говорили, що це є безпечно, ми зробили всі необхідні заходи, але те, що люди говорили на вулиці, що треба спалити, що всі вимруть... Це не те, що ми говорили. Це явно було затягування людей в дивні повідомлення, які невідомо ким передавалися", - підсумувала чиновниця.
Разом з тим Мережою шириться світлина ,котра акцентує привілейований статус міністерки щодо медичного персоналу, котрий безпосередьо контактує з хворими в ході лікування.
2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...
У румунських Карпатах загинув 49-річний турист з Італії - Омар Фаранг Зін. Він спробував зробити селфі з ведмежам і був смертельно поранений ведмедицею, яка, ймовірно, захищала своє дитинча. Інцидент стався в повіті Арджеш, що на півдні центральної час...