У 1872 році британський інженер Веймман Діксон під час дослідження піраміди Хеопса — єдиного стародавнього чуда світу, що збереглося дотепер, – знайшов три артефакти, які нині називають «Діксоновими реліквіями». Дві з них – м’яч і гачок – нині перебувають у Британському музеї. А третя – шматок кедрового дерева – вважалася зниклою останні 70 років. Навіщо вона була потрібна стародавнім єгиптянам, ми не знаємо й досі. Але її дослідження могло б допомогти дізнатися більше про ті часи.
У 2001 році виявили свідчення того, що згаданий шматок дерева у 1946-му передала фонду Абердинського університету донька Джеймса Ґранта – знайомого Діксона, із яким він разом досліджував піраміду Хеопса. Але відтоді про нього не було відомо.
«Колекція університету численна – десь сотні тисяч експонатів. Тож шукати його (артефакт – ред.) було наче пошук голки в копиці сіна. Повірити не могла, коли зрозуміла, що ховалося всередині тієї невинної на вигляд коробки», – ділиться враженнями Еладані.
Аналіз шматочка кедрового дерева показав, що він відколовся від більшого шматка, який на початку 1990-х виявили в недоступному для людей місці в піраміді Хеопса. Дерево росло десь у проміжку між 3341 і 3094 роками до нашої ери – це десь на пів століття до відомої нам дати зведення піраміди Хеопса.
А це означає, що, скоріш за все, «Діксонові реліквії» використовувалися під час зведення піраміди, а не були, приміром, залишені там пізніше. І тепер науковці мають ще одну зачіпку у дослідженні того, як саме стародавні єгиптяни звели найбільшу піраміду в історії.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...