Способи лікування різних хвороб видозмінюються з часом, але прийняти нове і відмовитися від старого буває не так просто. Сюди можна віднести й застарілу установку, що ін'єкційний метод доставки ліків, тобто уколи, ефективніші, ніж таблетки. Зараз доказові лікарі доводять, що це не так. Про це розповіли в Instagram КНП "ЦПМСД "Ювілейний" Рівненської міської ради, передають Патріоти України.
Багато вчених у всьому світі працюють над тим, щоб уколи були не потрібні. Щоб лікування було у вигляді таблеток.
Тому що ін'єкції - це:
Лише в крайніх випадках необхідні уколи: коли людина не може ковтати, або при невідкладних станах, або коли це єдиний метод введення певної речовини.
"А у нас є традиції, більшість з яких прийшла до нас з РФ. Мовляв, якщо уколи не робили, рахуй, не лікувався взагалі", - кажуть лікарі.
Згадаємо фізику. Кров тече по судинках та тисне на їх стінки. Якщо додати в судини води, той тиск буде меншим чи більшим?
Крім того, гіпертензія - це хронічна хвороба, яка потребує постійного контролю. Тобто кожен день треба крапатися або колотися. Це не те, щоб незручно, а взагалі - нереально.
Саме тому ефективні ліки від тиску випускаються в таблетках. Вони не лише нормалізують тиск, а ще захищають від ускладнень.
Є такий міф: якщо ввести протизапальні ліки внутрішньом'язово, вони не впливають на шлунок.
Насправді при цьому током крові діюча речовина все одно дістається до слизової шлунка. Та вплив такий самий, як у таблеток. Ефективність така сама. Проте тривалість дії при уколах набагато менша. А коли болить, це принципово.
Довго вважалося, що сильні антибіотики в уколах, а в таблетках - лише слабкі.
У кожного антибіотика є свій спектр: перелік мікробів, на яких він діє. Укол може бути суперболючим, але якщо він не вбиває бактерію, яка є винуватцем хвороби, ефекту не буде. Тобто для кожної ситуації підходить свій антибіотик.
Для лікування вдома треба тільки використовувати антибіотики в таблетках. Крім того, вийшов наказ МОЗ, який забороняє парентеральне введення антибіотиків в амбулаторних умовах.
Найкращий спосіб доставки вітамінів в організм - з їжею. В рідкісних випадках потрібні вітаміни в таблетках. Колотися вітамінами точно не потрібно!
Японському волонтерові Фумінорі Цучіко, який відкрив благодійну кав’ярню у Харкові, буде подовжено дозвіл на перебування в Україні. Про це заявив міський голова Харкова Ігор Терехов, передають Патріоти України. «Спілкувався з керівником харківської міг...
У Білій Церкві на Київщині підлітки побили 12-річну дівчинку. До правоохоронців від матері дівчинки надійшла заява. Тепер підозрюваним загрожують виправні роботи на строк до одного року. Про це повідомили у поліції Київської області, передають Патріоти...