Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла про серйозну небезпеку через вісцеральний жир, який накопичується навколо внутрішніх органів людини. Вона порівняла його із вибухівкою або отрутою і дала рекомендації, як позбутися зайвої ваги, повідомляють Патріоти України.
Супрун нагадала про зв'язок ваги і здоров'я. У цьому контексті вона вказала на парадокс, що дуже худі люди насправді не є здоровими, і не всі люди з ожирінням мають більше шансів на серцево-судинні хвороби, ніж люди із надмірною вагою. Справа в тому, що жир в тілі людини може бути або "вибухівкою" або просто "тягарем" - в залежності від того, де він знаходиться.
Зазвичай жир відкладається під шкірою. "Проблемні" ділянки, де може накопичуватися жир - у кожного свої та формуються в залежності від типів рецепторів гормонів на жирових клітинах
Переважно, жінки схильні до відкладання жиру на сідницях, стегнах, колінах і біля трицепса, але це не "золоте" правило. Супрун зазначила, що жир навколо сідниць і стегон відноситься до категорії "стратегічний запас" води, калорій, вітаміну D і омега-3 жирних кислот. У разі схуднення або вагітності цей запас буде корисним.
"Головне, щоб такі "поклади" не були пов'язані з недоліком руху і неправильним раціоном, тому що тоді це - просто "тягар", - йдеться у публікації.
Не рідко буває, коли у чоловіка худі ноги, і при цьому повні боки - це привід для занепокоєння. У такому випадку кажуть про абдомінальний жир, тобто жир на тулубі. Можливий варіант, що жир може відкладатися під шкірою живота або спини, або в середині, навколо органів. І ось останній випадок якраз і є "вибухівкою", що істотно збільшує ризик ряду захворювань, низької якості життя та передчасної смертності.
Вісцеральний жир пов'язаний з такими явищами, як:
Причин, які сприяють виникненню вісцерального ожиріння, кілька:
"Хороші новини полягають в тому, що спосіб життя значно більше впливає на жирові відкладення, ніж генетика. Треба твердо вирішити, що не хочете саме в цьому бути схожими на батька-матір, не наслідувати їхні традиції харчування, і пильнувати спосіб життя та раціон з юності", - написала Супрун.
Також керівниця МОЗ розповіла, як зрозуміти, чи все добре з жировими відкладеннями. Слід регулярно вимірювати індекс маси тіла, окружність талії та її співвідношення зі стегнами, рівень холестерину крові, а також стежити, чи не виникає задишка.
Індекс маси тіла - хороший, хоч і не сами надійний показник. Щоб його розрахувати, потрібно зростання розділити на вагу. Для цього є спеціальні онлайн-калькулятори.
Окружність талії та співвідношення між стегнами можна отримати, вимірявши ці показники в сантиметрах та поділивши між собою: талію (см) / стегна (см) = коефіцієнт. Ризики для здоров'я кардинально зростають, якщо цей коефіцієнт для чоловіків складає вище 0,95, для жінок - 0,85.
Задишка означає, що людина нетренована, серце не порається з навантаженнями, і, можливо, оточене жировою тканиною. Поєднання талії завбільшки за стегна, задишки і поганих аналізів - це уже тривожний сигнал про вісцеральне ожиріння найвищого рівня.
Супрун розповіла, що робити в такому випадку:
"Тривожність і депресія є розладами, що потребують допомоги фахівців, пам’ятайте про це. З ними справді важко впоратися самостійно, але не можна жити в стані непозбувної бентеги з жиром на животі і ризиком інфаркту", - зазначила Супрун.
У селі Мульчиці (Рівненська область) у школі вчитель, імовірно, побив учня. Про це 18 січня повідомила пресслужба Рівненського обласного управління Національної поліції у Facebook, передають Патріоти України. Правоохоронці зазначили, що під час монітор...
У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...