Громадяни полюбили ранкову гімнастику та спортивні ігри, але не розлюбили пиво та горілку.

Пропаганді здорового тіла в СРСР приділяли дуже велику увагу. Але як же так сталося, що звичайний роботяга два тижні гартувався і займався спортом, а два тижні безпробудно пив? Тоді, в 70-80-х, звичайний роботяга дійсно регулярно гартувався, займався зарядкою, ходив на лижах - все, як наказували телевізор, ЗМІ та всілякі брошури. Але найчастіше чергував всі ці «правильні» речі з тижневими запоями, зазначають Патріоти України.
Не можна не віддати належне просвітницькій роботі молодої радянської держави. За допомогою активної агітації - через наочні матеріали, пропагандистів, громадські програми - воно дійсно почало прищеплювати населенню основи якщо і не здорового способу життя (про це тоді ще не йшлося), то хоча б банальне поняття про гігієну, яке, особливо у сільських жителів, практично було відсутнє.
Досить успішно була впроваджена програма ГТО. Сама назва ГТО відображала сутність системи - здорова спортивна людина була потрібна не для того, щоб вести довге і щасливе життя, а для того, щоб бути корисним суспільству, а ще точніше - самій радянській державі.
Все це не рятувало від найважливішої проблеми, з якою радянська пропаганда зовсім нічого не могла вдіяти: від дуже високого рівня пияцтва. Велика кількість антиалкогольних плакатів і постійна боротьба, якщо і не за тверезість, то хоча б за «культуру пиття», особливих результатів не давали. При цьому гантелі, еспандери і хулахупи були практично в кожному будинку, а про «загальнозміцнювальну гімнастику» ніхто не забував. «Два тижні - ЗСЖ, два тижні - запій».
Крім того, після падіння СРСР розкрилася одна цікава річ: колишні радянські громадяни ніяк не пов'язували хвороби, які мають прямий зв'язок зі шкідливими звичками, з тим, як вони живуть. Радянська влада не просувала ні індивідуальність, ні індивідуальну ініціативу в питаннях власного здоров'я громадянина, впроваджуючи в суспільство колективістську ідеологію. У колишніх радянських громадян немає ніякої відповідальності за своє здоров'я, так як немає і особливого розуміння, від чого воно залежить.
У мережі ширяться кадри силового затримання одного з громадян, ймовірно, представниками Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) у Львові. Про це повідомляють місцеві пабліки, посилаючись на відповідне відео, передають ...
Рейтинг президента України Володимира Зеленського продовжує зростати. Майже усі інші політики, яких КМІС включив до списку, втрачають довіру,, передають Патріоти України з посиланням на дані опитування КМІС. За даними опитування, у травні 2025 року най...