Рідні та близькі і без того не вірили офіційній версії. Крім явних антропологічних протиріч на неможливість такого добровільного кінця свідчив і той факт, що вбитий був медиком, і добре знав якою болючою смертю мав померти.
24 квітня 1979 року Володимир Івасюк зник. Того дня він прийшов до консерваторії на заняття і пообіцяв батькам бути о першій годині дня, але додому більше не повернувся. Довги роки над генієм та щирим патріотом України тяжів звинувачення у самогубстві. Однак брудна справа радянських спецслужб не канула в минулому, а почала розсипатись хай і сорок років після трагедії.
В червні 2019 року з Івасюка нарешті зняли клеймо самовбивці. Як повідомив голова Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувин, який брав участь у слідчому експерименті, геній української музики не міг зробити це самостійно, зазначають Патріоти України.
«Прокуратура Львівської області до нас звернулася з відповідною постановою про проведення експертизи, яка стосується загибелі відомого композитора Володимира Івасюка, що сталася 18 травня 1979. Нам було завдання встановити, чи міг він сам накласти на себе руки чи ні. Тому ми підібрали відповідні умови - в травні в цьому ж лісі на такому ж дереві - і провели слідчі експерименти », - свідчить пан Рувин.
За його словами, для експерименту було знайдено спортивно натренований чоловік, який за зовнішніми характеристиками відповідав Івасюку.
Експеримент поділили на три етапи: перший - визначити, чи міг Івасюк самостійно залізти на дерево, зав'язати ремінь від плаща і опинитися в петлі, друге - визначити, чи міг він зробити це за допомогою іншого, і яка саме допомога при цьому була необхідна.
«Слідчим експериментом було встановлено, що він (Іваюк - ред.) Не міг сам цього зробити і навіть натренована особа, яку ми залучали, яка підтягується однією рукою, теж не могла це зробити - зав'язати самостійно пояс і залізти в петлю», - розповів Рувин.
Також був проведений слідчий експеримент з використанням підставок, сходів, стільців, які на місці події знайдені не були, але могли там бути.
За результатами експерименту встановили, що були люди, які сприяли тому, щоб Івасюк виявився в петлі - дві або три людини. Результати експертизи були передані в прокуратуру Львівської області.
Нагадаємо, 18 травня 1979 тіло композитора Володимира Івасюка знайшли у військовій зоні Брюховецького лісу недалеко від Львова повішеним. Слідство висунуло єдину версію - самогубство в результаті тривалого психічного розладу. Справа була закрита прокуратурою Шевченківського району за відсутністю складу злочину через два місяці - 18 липень 1979.
Відомо, що 24 квітня 1979 року Володимира Івасюк після телефонного дзвінка вийшов з дому і більше не повернувся. Лише 18 травня його знайшов повішеним у Брюховецькому лісі солдат строкової служби.
Похорон Івасюка пізніше порівнювали з похоронами в Москві Володимира Висоцького. Попрощатися з геніальним українським композитором прийшли десятки тисяч людей.
Відразу ж після смерті Івасюка почалася кампанія по ігнорування його творчості. За офіційною версією, композитор пішов з життя сам. Але ні рідні, ні друзі музиканта цьому не повірили.
26 січня 2009 року Генеральна прокуратура України поновила кримінальну справу про смерть легендарного музиканта, але в листопаді 2012-го вона була закрита через відсутність складу злочину. 12 червня 2014 року Генеральна прокуратура України повторно відновила кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка. Прокурор Львівської області Роман Федик в лютому 2015 року заявив, що композитор був убитий співробітниками КДБ.
Володимир Івасюк прожив всього 30 років, але встиг написати 107 пісень, 53 інструментальних твори.
Український актор Євген Авдєєнко, який з початку повномасштабної війни служить у Третій окремій штурмовій бригаді ЗСУ, різко розкритикував Театр Лесі Українки. Зокрема Авдєєнко згадав про колишнього ватного керівника, передають Патріоти України. Авдєєн...
В Україні, де триває загальна мобілізація, у парламенті зареєстрували законопроєкт № 12222 про зниження граничного віку перебування на військовій службі з 60 до 55 років, передають Патріоти України. Ініціаторами законопроєкту стала група народних депут...