Це свято більш відоме серед віруючих під назвою «Іван Пісний», бо церква встановила в цей день одноденний піст. Звідси і його народна назва, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Нескучные новости". В Євангелії від Марка детально розповідається про страшну мученицьку смерть Іоана Предтечі – попередника Ісуса Христа.
Цар Ірод, у часи якого жили Іоан Хреститель та Ісус Христос, покохав дружину брата свого Пилипа і забрав її за дружину. Ірод боявся Івана, бо бачив у ньому людину праведну і святу, у багатьох випадках дослухався до нього. Іоанн відверто говорив царю, що творить ганебно, пов'язавши своє життя з дружиною брата. Ці докори не дуже подобалися Іроду. Такі відверті і сміливі слова ще більше не подобалися і Іродіаді, колишній дружині Пилипа, яка хотіла помститися Іоанові. І ось нарешті така можливість з'явилася. У день народження Ірода запросили багато гостей, вони співали і танцювали. Особливо захопив царя танець дочки Іродіади, захопив настільки, що цар юдейський клятвено пообіцяв зовсім юній дівчині все, що вона попросить. Та, порадившись з матір'ю, забажала голову Іоана Хрестителя на блюді. Ірод журився, але не посмів порушити клятву, і Предтеча був забитий у в’язниці, де знаходився.
У цей день дотримуються суворого посту. Не прийнято нічого різати, що нагадує собою голову. Взагалі вважається, що сьогодні не варто брати в руки гострі речі: ніж, сокиру. Тобто, все, що нагадує мученицьку смерть пророка.
У народі кажуть: «Якщо зрізати головку капусти в цей день, то може потекти кров». Не вирізати. Прийнято не вживати круглі фрукти та овочі: яблука, капусту, картоплю (їхня форма нагадує відрубану голову Предтечі), а також червоні помідори, кавуни, бо нагадують кров святого. Крім того, не їдять з блюда - на ньому лежала голова Іоана Предтечі.
Не варили борщ, це був єдиний день, коли гріховним вважалося їсти борщ. У деяких регіонах це свято називали Іван Пісний. Але найбільш поширеною назвою було Головосіки.
У цей день заборонялося співати і танцювати. Тому, що саме за допомогою таким чином Іродіада домоглася страти Хрестителя. Також кожен намагався побувати в церкві, а ті хто мучився головними болями, просили зцілення.
За народними віруваннями Головосіки є останньою межею, коли з'являються грози. Але, якщо хтось почув грім, то це віщувало довгу і теплу осінь. Звідси і приказка: «загримів Головосік - тепла додасть рік».
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...