З архіву ПУ. Оце так поворот: Іржавий Ford, який простояв у гаражі 32 роки, продали за 6 млн грн (фото)

Іржавий Ford Falcon з минулого століття продали на аукціоні за чималі гроші - майже 214 тис. доларів, що еквівалентно 6 млн грн. Настільки висока ціна пояснюється тим, що це рідкісний автомобіль, який високо цінується у середовищі колекціонерів,передають Патріоти України.

Йдеться про масл-кар Falcon XA GT 1973 року випуску з ексклюзивним забарвленням McRobertson Old Gold – в такому кольорі було випущено всього 2 моделі (за іншими даними – 3). Крім того, це ще й рідкісна версія Regular Production Option (RPO) 83 (її тираж склав 260 од.).

Протягом усього свого життя машина перебувати в Австралії (там вона і була продана на торгах), проте з 1988 року вона не виїжджала на дороги: в якийсь момент часу власник не зміг більше оплачувати страховку на Форд і помістив його в гараж в очікуванні на кращі часів (при цьому продавати Фалкон він не хотів).

У минулому році господар машини помер і після цього її вирішили виставити на торги. І ось днями аукціон відбувся, причому спостерігали за ним більше 120 000 осіб,.

Автомобіль знаходиться в в досить занедбаному стані, і щоб йому повернути пристойний вигляд, потрібно чимало коштів, зусиль і часу. Але є і позитивні моменти: у автомобіля збереглися всі оригінальні комплектуючі та агрегати, зокрема, двигун та коробка передач.

Під капотом у Ford Falcon XA GT знаходиться 5,8-літровий V8 потужністю 300 сил, зістикований з 4-ступіневою МКП. Також у нього досить багата комплектація як для авто 70-х: підсилювач керма, кондиціонер і тоновані стекла.

Freedom Ship розправляє крила: Американська суднобудівна компанія хоче збудувати корабель-острів довжиною в милю для 80 000 мешканців

четвер, 25 червень 2026, 12:58

Уявіть місто, яке повільно дрейфує крізь океани, обминає континенти й ніколи не кидає якір у жодному порту назавжди. Саме таким бачать своє майбутнє творці Freedom Ship — проєкту плавучого міста завдовжки близько півтора кілометра, де мали б жити, прац...

Спека дає про себе знати: У Києві ввели екстрені відключення світла

четвер, 25 червень 2026, 12:28

Столиця України частково знеструмлена. Діють аварійні відключення, повідомив місцевий оператор електромереж ДТЕК вранці в четвер, 25 червня, передають Патріоти України. "Лівий берег Києва: за командою Укренерго застосовані екстрені відключення. Просимо...