У "ЛНР" випустили пропагандистський сюжет про те, що українські інформаційні листівки, стилізовані під сторубльову купюру, нібито можуть поширювати туберкульоз. Окупанти стверджують, що перевірили "банкноти" в лабораторії і знайшли на папері мікобактерії-збудники хвороби, передають Патріоти України. У сюжеті жителям "республіки" порадили не брати листівки в руки.
Уточнюється, що інцидент стався в місті Слов'яносербськ, де фейкові "гроші" розкидали за допомогою безпілотника. На каналі окупаційної адміністрації Луганська стверджували, що Україна спеціально скинула "заражений" папір над територією школи.
Більше того, особа, представлена як начальник "Слов'яносербського РВВС", заявив: місцевим жителям, які підібрали "купюри", незабаром стало погано. Саме через скарги громадян окупанти нібито і перевірили папір у "республіканській санітарно-епідеміологічній службі".
Пропагандисти розповіли, що кишкових паличок на листівках не знайшли, зате нібито ПЛР-тестом виявили "збудників мікобактерій туберкульозу".
Однак, інкубаційний період туберкульозу становить як мінімум місяць. Навіть якби людина заразилася, то їй не могло стати погано відразу в день контакту з папером. Крім того, як українські, так російські лабораторії можуть виявити туберкульоз методом ПЛР у біологічних матеріалах.
Лікар-інфекціоніст Дмитро Яковенко назвав історію "повним маренням". "Зараз там, як і тут, усі сили повинні бути кинуті на боротьбу з коронавірусом. Я не думаю, що там все покидали і почали тисячі листків сіяти на дорогі середовища і з'ясовувати: є там бацила Коха чи ні. Тому я ставлю під великий сумнів ту інформацію, яка йде звідти, що хтось цілеспрямовано тут тисячі листків обкашляв", – переконаний він.
Журналісти зазначили, що листівки над Слов'яносербськом дійсно розкидали. Зробив це волонтер із позивним "Снігур". Жарт зі стилізацією під грошову банкноту він назвав "стовідсотковим троллінгом".
"Ну, якщо люди вірять у "розіпнутих хлопчиків", то вони і про туберкульоз можуть повірити. Те, що вони розповідають про туберкульоз, спеціально робиться для того, щоб люди, які знаходять такі листівки, не залишали їх вдома. Тому що це пропаганда , або як там вони кваліфікують", – сказав волонтер.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він у реальному часі відповідає людям на їхні запитання. Про це повідомили у The Guardian, передають Патріоти України. Інсталяц...
Починаючи з 4 жовтня 2024 року, поліція Хмельницької області розслідує ймовірне декларування недостовірної інформації з боку чоловіка голови МСЕК Хмельниччини Володимира Крупи, передають Патріоти України. Поки Володимиру Крупі правоохоронці не оголошув...