Внутрішнє ядро Землі може знаходитися під кутом по відношенню до мантії. Такий фактор може зрештою призвести до зміни форми рідкого ядра і катаклізмів на поверхні планети. Про це йдеться у новому дослідженні, яке опубліковано в журналі Nature Communications, передають Патріоти України.
Відкриття вчених може змінити наше уявлення про внутрішню будову Землі і про те, як сейсмічна активність і магнітне поле впливають на поведінку ядра.
У 2019 році вчені опублікували у Geophysical Research Letters статтю про те, що глибоко під поверхнею Землю було виявлено дивні коливання, які відбуваються приблизно кожні 8,5 років.
Тепер, у новому дослідженні, вчені провели щохвилинне картографування змін в обертанні Землі і знайшли пояснення тих коливань. Виявляється, внутрішнє ядро нашої планети може насправді знаходитися під кутом по відношенню до мантії.
Виходячи з цього, вони припустили, що внутрішнє ядро щільніше і важче в північно-західній півкулі, в результати чого відбувається його нахил на 0,17 градуса в бік від мантії планети.
Традиційно вважалося, що щільність ядра і мантії є однаковими, а тому ядро Землі обертається навколо тієї ж осі, що й мантія.
Однак, як розповів декан факультету геофізики Уханьського університету в Китаї, співавтор дослідження Хао Дінг, результати природних коливань Землі вказують, що структура щільності земних надр дуже неоднорідна.
Як пише Futurism, нові дані ставлять під сумнів традиційну теорію про те, як відбувається рух окремих шарів Землі. Особливо це стосується місця, де внутрішнє ядро зустрічається з навколишніми шарами. Там, за даними вчених, відбувається зміна щільності, яка призводить до коливань ядра Землі.
Дінг окремо зазначив, що це не просто дослідження, яке цікаве лише самим вченим, оскільки виявлений фактор може в майбутньому вплинути на життя всієї планети. За його словами, нахил між внутрішнім ядром та мантією зрештою може призвести до того, що рідке земне ядро змінить свою форму. Внаслідок цього відбудеться зміна руху рідини, а відповідно і геомагнітного поля.
Проте дослідники закликають наразі не робити передчасних висновків, оскільки команда лише дряпає поверхню у своїй роботі, і потрібно провести ще багато досліджень, щоб точно розуміти, що відбувається глибоко під поверхнею Землі.
У селі Мульчиці (Рівненська область) у школі вчитель, імовірно, побив учня. Про це 18 січня повідомила пресслужба Рівненського обласного управління Національної поліції у Facebook, передають Патріоти України. Правоохоронці зазначили, що під час монітор...
У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...