Патогени вірусів, які вражали мільйони людей протягом історії, досі з нами. Викорінити їх повністю неможливо. Таких висновків дійшли науковці з Південної Кароліни у США, передають Патріоти України.
Єдине захворювання, з яким фахівцям вдалося покінчити, була віспа. У 1960-1970-их роках кампанії масової вакцинації, проведені ВООЗ, були успішними, а в 1980-му недугу оголосили першою, яку вдалось побороти.
У 2018 році хворих на малярію було 228 мільйонів, 405 тисяч пацієнтів померли. З 1955 року глобальні програми з подолання хвороби принесли певний успіх, проте спалахи малярії фіксують досі – здебільшого в південних районах світу.
Так само й туберкульоз, проказа, кір були з людством пліч-о-пліч протягом тисячоліть. Викорінення патогенів поки не є реальним. У цьому переліку науковці також згадують молодші недуги – ВІЛ, Ебола, різні види коронавірусу.
«Дослідження глобального розвитку хвороб показує, що летальні випадки від інфекцій складають майже третину усіх смертей в світі», – йдеться у матеріалі.
А в епоху глобалізації людство постійно зіштовхується з загрозою виникнення нових інфекцій, продовжуючи страждати від старих недуг.
Науковці констатують, що більшість інфекційних хвороб нікуди не подінуться. Адже навіть ті віруси, від яких нині вже розроблені вакцини, продовжують забирати життя. Наприклад, чума повертається щодесять років, вражаючи насамперед незахищених членів суспільства.
Автори матеріалу зауважують, що з XIV століття спалах вірусу міг стихнути на місяць, інколи на роки, через зміни температури, вологи й контакту переносників.
Вчені допускають, що навіть за умови винайдення вакцини COVID-19 ще тривалий час забиратиме життя, проте уряди країн можуть запобігти розвитку такого сценарію, ввівши ефективну політику вакцинації населення
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....
Стало відомо, кому належить єдиний в Україні електричний пікап Tesla Cybertruck. Днями машину вартістю понад мільйон гривень помітили у Києві, передають Патріоти України з посиланням на "Телеграф" З відкритих джерел відомо, що вона є приватним нотаріус...