Київська дев'ятиповерхівка на вул. Райдужна, 11А, останні кілька років привертає до себе увагу численних туристів і блогерів. Ходять сюди десятками мало не щодня, переконують мешканці. Зовні будинок нічим не відрізняється від подібних "панельок", але варто людині зайти у його перший під'їзд і піднятися на п'ятий поверх – вона відразу опиняється у київському варіанті Лувра, Ермітажу, царських покоях або на дачі колишнього генпрокурора Віктора Пшонки. Саме так жартома називають парадне у соціальних мережах, повідомляють Патріоти України.
Майстернею для виготовлення ліпнини пенсіонерові слугував сам під'їзд. Нині Володимир Чайка виїхав жити на дачу, кажуть сусіди.
Будинок на Райдужній, 11А, розташований на околиці столичного житлового масиву "Воскресенка". Від станції метро Лівобережна туди можна доїхати маршруткою. Дорога займає близько 20 хв. Від зупинки до дев'ятиповерхівки веде вимощена бетонними плитами доріжка.
Девʼятиповерхівка має вісім підʼїздів. У найпопулярніший з них увійти далеко не просто - встановлений домофон, а на важких залізних дверях приклеєне оголошення: "Домофон не працює!!! Вхід у парадне туристам-відвідувачам заборонено. Вхід тільки для жителів під'їзду! Жителі під'їзду!".
- Карантин закінчиться - тоді й приходьте. У нас зараз тут багато хворих. Не можна заходити! - різко відрізає літній чоловік, заходячи у під'їзд. Швидко проскакує усередину.
Останнім часом місцеві мешканці втомилися від засилля туристів. Можуть із ними сваритися чи виганяти, зізнається частина жителів.
- Я так і знав, що ви тут стоїте, аби всередину зайти, - виходить з-за рогу чоловік років 40. На вулиці гуляв з маленькою собакою з чорно-білою шерстю. - Якщо вас пущу, то мене приб'ють. Ну та заходьте тихенько.
На п'ятий поверх піднімаємося пішки. На прольотах помічаємо недороблені візерунки з ліпнини. Стіни біля деяких квартир прикрашають виліплені квіти. На одному з поверхів висить картина у рамці. На ній можна розгледіти молодих панянок у пишних сукнях, яких до танцю запрошують чоловіки у смокінгах.
Починаючи з п'ятого поверху - стеля, стіни та навіть частина сходів під'їзду - оздоблені ажурною ліпниною. Пелюстки, троянди, паростки трав - тут є усе. На сходових майданчиках вишикувалися статуї ангела, лелеки, фрейліни, хлопчика у панталонах і королівській перуці.
Тишу порушує різкий звук дверей ліфту, які відчиняються на п'ятому поверсі. Літня жінка у сірому пуховику до підлоги та теплій шапці миттю зупиняється. Поправляє окуляри та знімає з обличчя захисну маску.
- Хто вас пустив?! - випалює. - Журналісти ви чи ні - нам все одно! Нам это не нравится, - переходить на росiйську. - Для чего стоит дверь и кодовый замок?! Это не проходной двор, а место, где люди отдыхают! У нас не музей. Это сделали для жильцов, а журналисты так разрекламировали, что все ходят. Вы знаете, что люди здесь кучи ложат? Писяют в подъезде. А на втором этаже квартиру обворовали. Может воры под маркой туристов зашли. Вы понимаете это?
Через нашестя туристів жінка боїться випускати у під'їзд онуку, зізнається.
- Со школы приходит - и мы выходим вниз ее встречать. Ведь неизвестно, кто может сюда зайти, - жаліється мешканка. - Раз дверь нам выломали. Ну кому это надо? В выходные дни сюда по 20-40 человек приходят. Выходишь из лифта и шарахаешься - стоят амбалы! Или девушки сумок везде наставили, а сами фотографируются в бальных платьях. Раздеваются, переодеваются, вещи развешывают. Переступать через это приходится.
Володимира Чайку вже давно не бачила. Він кілька років живе у селі на дачі, додає мешканка.
- Ему наплевать на то, что здесь происходит. Оно то красиво все, но сделано не там, где надо. Подростки бегают, кричат, по перилам стучат. Не представляете, что здесь иногда творится. Нам все это не нравится! - зауважує пенсіонерка та зникає у квартирі.
Рама ліфту на п'ятому поверсі теж обклеєна ліпниною. Форма оздоблення та кольорова гама нагадують стиль рококо, якому притаманна вишукана помпезність та мінімалістичні елементи в дизайні.
Сміттєва труба, яка йде крізь будинок, має вигляд античної білої колони з атлантами. На підлозі валяються залишки вапна та незавершені деталі для оздоблення.
Найбільше картин на сьомому поверсі. Тут навіть є копія знаменитої Мони Лізи. Трохи нижче висять портрети панянок у спокійній кольоровій гамі. Навколо однієї з картин стіна обшита старовинним килимом. Так само прикрашені й електричні щитки.
Біля вхідних дверей у парадне тупцюють двоє дівчат у пуховиках. 19-річна Даяна Ліньова та Валерія Домасова, 18 років, приїхали на "Воскресенку" у пошуках відомого підʼїзду. Про нього дізналися у соціальних мережах.
- Відео з TikTok стало популярним, розвірусилося, - каже Даяна. - Багато людей зацікавилося під'їздом. Вирішили і ми сьогодні приїхати пофоткатись. Но облажались. Не розумію, чому не пускають. Для чого тоді робили цю красоту?
Даяна і Валерія вчаться у столичних вишах. Відвідують мальовничі місця столиці та художні виставки аби робити красиві фото. На "Воскресенку" приїхали з іншого кінця Києва.
- Ми самі з маленьких міст. Звичайні сірі будинки нам приїлися. Творча тематика близька по духу, - пояснює Валерія.
За вхід готові заплатити від 30 до 50 грн, зізнаються. Мешканці могли б заробляти на туристах і розвивати парадне, упевнені студентки.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...