Потрібно відразу зазначити, що надання Україні оборонної летальної зброї стане саме фактором стримування від нарощування ескалації з боку Росії. На цьому наголошує у своєму блозі на сайті Новое время військовий експерт Микола Сунгуровський, передають Патріоти України.
Оскільки наявність такої зброї призводить до непропорційних втрат наступаючої сторони. Тому в питанні поставок Україні зброї США, мова йде не про провокації Росії. Зараз багато хто боїться спровокувати Москву. Але американський спецпредставник з питань України Курт Волкер дав дуже чітку відповідь на всі побоювання: "Росія вже тут, її спровокувати вже не можна". Пан Путін може спровокувати себе сам у десять разів більше, ніж Україна.
Поки немає якихось конкретних даних про типи озброєнь, які можуть поставляти. Якщо говорити про протитанкове озброєння, то тут є два аспекти. Ми могли б забезпечити свою армію вітчизняними протитанковими засобами, які не гірше закордонних, але, по-перше, для їх серійного запуску необхідний час і гроші, а по-друге, для того щоб їх купити і поставити, теж потрібні гроші, великі гроші.
Тому цей крок із диверсифікації поставок має для України принципове значення. Це стосується й інших номенклатур. ВПК України не може запустити серію, через те, що Міноборони не може дати оборонзамовлення на потрібну суму. Люди, що працюють на цих підприємствах, повинні отримувати зарплату, а зарплату вони отримують за продану продукцію, а не за випущену.
Якщо говорити про американські протитанкові комплекси, то вони мають досить хороші точнісні та перешкодозахищені властивості. Їх репутація на ринку зброї досить висока.
Щодо умов поставок, зокрема й розміщення комплексів далеко від лінії розмежування, думаю, вони ще не вирішені остаточно. Насправді Сполучені Штати зараз дмухають на холодну воду, після того, як обпеклися на молоці. Коли вони проводили операцію в Іраку, у них була така програма оснащення і підготовки іракських військ, яка себе не те що не виправдала, а повністю провалилася. Була оснащена і підготовлена дивізія іракських збройних сил, яка в першому ж бою здалася в полон, разом з усім американським озброєнням.
Американці бояться повторення такого досвіду, хоча весь досвід ведення збройними силами України боротьби проти Росії говорить про зворотне. Не українці здаються в полон, а їхні противники. Тому очікувати того, що американська зброя опиниться в руках у росіян... На війні, звичайно, всяке трапляється, але те, що може бути якась масова передача – це дурниці.
Що ж до фінансового боку питання, то можливий варіант, що частина американських озброєнь буде поставлена за схемою кредитування, яку раніше озвучив Трамп. І все одно Україні це вигідно. Більш того, нам надають досить велику допомогу в нелетальних засобах, яку Україна повинна була б витратити на їх придбання.
Заощаджені гроші якраз можна пустити на виплату цих кредитів. Тут мова йде про грамотний ресурсний менеджмент. Усе буде залежати від якості нашого управлінського капіталу, який є і в Міноборони, і в адміністрації, і в Укроборонпромі. Потрібно тільки домогтися, щоб вони діяли не окремо, а спільно.
Американською зброєю спровокувати Росію неможливо. Надання такої зброї – це фактор стримування. На що ми можемо спровокувати Росію? На застосування авіації? Тоді це буде відкрита війна, після якої підуть санкції, і зовсім не нинішнього масштабу.
Путін не піде на відкриту фазу бойових дій за участю Росії. У такому разі він буде змушений визнати себе стороною конфлікту, зокрема й у рамках Нормандського формату. Він стане стороною конфлікту в Раді безпеки ООН, втративши право блокувати резолюції, що стосуються цього конфлікту. Путін боїться цього. А ми боїмося його спровокувати.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...