"Автономна республіка" - "винахід" радянського державного права: Магера пояснив, чому Крим варто зробити національною автономією

Республіка - це суверенна держава, а автономія - це лише адміністративно-територіальна одиниця, яка в силу певних причин має розширені права, надані простою (унітарною) державою "згори", пояснив експерт.

Ілюстрація:http://www.businessz.com.ua/Ахтем Чийгоз, заступник голови Меджлісу, якого російські окупанти утримують у неволі в анексованому Криму, закликав заснувати кримськотатарську автономію у складі України. Цю пропозицію прокоментував у своєму Facebook заступник голови ЦВК Андрій Магера, зазначають Патріоти України.

Кримська автономія справді може бути перетворена із територіальної на національну автономію. Якщо для цього буде політична воля парламенту шляхом унесення змін до відповідного розділу Конституції України.

Необхідно наголосити, що зазначення в назві автономії слова "автономна республіка" є нічим іншим, як "винаходом" радянського державного права. Тому за інерцією зустрічаються такі дивні назви лише в колишніх республіках СРСР (Україна, Грузія, Молдова).

Разом із тим, чисто з позицій конституційного права, вживати в офіційній назві автономії слово "республіка" – невдало. Республіка є владою народу. Республіка це суверенна держава, а автономія це лише адміністративно-територіальна одиниця, яка в силу певних (історичних, етнічних, мовних, культурних, кліматичних) причин має розширені права, надані простою (унітарною) державою "згори".

Автономія за визначенням не може мати жодних ознак суверенітету. Це навіть не суб'єкт федерації в складній (федеративній) державі.

Тому коректніше щодо назви автономії у Криму було б вживати одну із таких: "Кримська автономна область", "Автономія Крим", "Кримська автономія".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Підтримання противником потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього труднощі, - Костянтин Машовець

неділя, 23 лютий 2025, 12:45

Очевидно, що підтримання російським командуванням потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього, скажімо так, певні труднощі. . 1. Найбільш красномовний приклад – дії угруповання військ (УВ) противника ...

Усування проблем швидких розробок оборонки: Експерт назвав недоліки ракети "Трембіта" та найкращий спосіб їх застосування

неділя, 23 лютий 2025, 9:32

У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...