Буддійський ченець-банкір дає свої поради, як стати щасливим

У 1963 році 22-річний Майкл Доббс-Хіггінсон був прийнятий в буддистські монахи в засніжених горах Японії. Пізніше він очолить Merrill Lynch Asia Pacific - відділення найбільшого інвестбанку світу.

Доббс-Хіггінсон. Фото: Clara Molden, The TelegraphВін став першою західною людиною, прийнятою в монастирі на горі Коя за його 1200-річну історію. Доббс-Хіггінсон витратив більшу частину свого життя на пошуки своїх відповідей на хороші й погані ситуації, усунення свого его й установку пріоритету внутрішньої рівноваги над гордістю, жадібністю, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph .

На питання про те, як він примирив свої чернечі принципи з банківською діяльністю - найбільш егоїстичною, корисливою професією - він каже: "Якби я приєднався до мафії, що займається контрабандою наркотиків, це було б моральне питання, але, приєднавшись до інвестиційного банкінгу, я дійсно робив щось хороше. Я відчував, що надаю можливості людям, які могли їх і не мати".

Його особиста доктрина, накопичена за багато років, заснована на буддійських принципах з часткою західної моралі. Доббс-Хіггінсон каже, що вона є ключем до забезпечення рівноваги, а не щастя, якого ніколи не слід прагнути, і допомагає йому зберегти розслабленість і впевненість у всьому.

"Я не шукаю щастя. Пошуки щастя дуже ефемерні. Якщо ви і навколишній світ перебуваєте в рівновазі, ви природно спокійні. Спокій - це головне, а щастя - це банально", - говорить він.

Доббс-Хіггінсон вважає, що є три ключові принципи, які допоможуть жити ідеальним життям: мінімізація его, заохочення цікавості й зосередження уваги на суті, а не на формі.

Его обмежує занадто багато наших рішень, каже він. "Его живиться енергією, подібно до того, як 55-річний Rolls Royce проїжджає одну милю на галоні бензину", - говорить Доббс-Хіггінсон, який носить зелений саронг з білою сорочкою. Він порівнює свободу відділення самого себе від его з оголенням в кімнаті, повній незнайомців: "Якщо ви розслаблені, й его не задіяне, ви можете це зробити. Що вам втрачати?"

По-друге, ми повинні приділяти першочергову увагу і розвивати наше природне почуття цікавості, необхідний навігатор до пригод і знань. На горі Коя Доббс-Хіггінсон був зайнятий навчанням не відчувати самотності. Він приїхав сюди, знаючи одне слово по-японськи - "sayonara" (до побачення). На горі не було електрики, температура -4, з їжі - водянистий рис і мариновані коренеплоди.

Доббс-Хіггінсон у ЯпоніїВін протримався три місяці й не вимовив практично жодного слова: "Мені просто потрібно було вижити. У той час я був неймовірно самотній, тому що все було чуже. Мені вдалося зробити самотність моїм найближчим другом, зіткнувшись з моїм одиноким станом і прийнявши його як перевагу, а не проблему. З тих пір я ніколи не був самотній".

Остання ідея його доктрини - зосередження уваги на суті - була закладена в ньому його матір'ю, яка сильно вплинула на нього. Доббс-Хіггінсон народився на фермі в Родезії та виріс поруч зі "слонами в городі, леопардами на ганку й кобрами у ванній". "Мама говорила, що форма - це те, на що найбільше звертають увагу люди. Але у вас буде набагато багатше життя, якщо ви зробите більш складну річ: зосередитеся на суті - всім, що знаходиться під поверхнею".

Припинити турбуватися про те, "чи носить хтось сумочку Gucci або має останній Aston Martin" - це ключовий момент, каже буддійський монах, який очолив Merrill Lynch Asia Pacific.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Позитив тижня: ЗСУ озброїлись "Вербой", яка набагато потужніша, ніж "Град"

понеділок, 20 вересень 2021, 0:22

Крім того, ЗСУ отримали нову РЛС "Фенікс-1", а для потреб армії закуплять ще 4 комплекси Bayraktar TB2. Систему залпового вогню "Верба" розробило Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова (ХКБМ). Цифрові системи "Верби" дозволяють ...

Іран на порозі створення ядерної бомби

понеділок, 20 вересень 2021, 0:09

Чому Тегеран пішов на поступки МАГАТЕ, і чи готовий він до підписання нової ядерної угоди? Іран та МАГАТЕ нарешті досягли компромісу щодо практичного порядку здійснення міжнародного моніторингу іранської ядерної програми. Генеральний директор Агентства...