Журналіст Юрій Бутусов вимагає від Генпрокуратури звільнити активіста Євромайдану Івана Бубенчика, який розповів про вбивство двох співробітників "Беркуту" під час подій Революції гідності у 2014 році, повідомляють Патріоти України.
Правоохоронці порушили закон, оголосивши про підозру в убивстві беркутівців активісту Євромайдану Івану Бубенчику. Про це заявив журналіст, головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook.
"Затримання ГПУ народного героя Івана Бубенчика – відверте порушення закону про амністію учасникам акцій протесту, дискредитація розслідування. Як учасник групи військово-тактичної експертизи Генпрокуратури з розслідування подій на Майдані вимагаю звільнити Бубенчика і відновити законність", – підкреслив він.
Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади. Під час протестів мітингувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки).
Ескалація конфлікту сталася після того, як 16 січня 2014 року було ухвалено закони, які називають "диктаторськими". 19 січня 2014 року між протестувальниками з Майдану та міліцією почалися сутички.
За словами екс-генпрокурора Віталія Яреми, лише з 18-го до 20 лютого було вбито 77 протестувальників, приблизно 700 осіб дістало поранення. У виконанні розстрілів обвинувачують бійців роти спецпризначення "Беркут". В організації злочину – колишнього президента Віктора Януковича, екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та колишнього заступника міністра внутрішніх справ Віктора Ратушняка.
Більшість підозрюваних беркутівців і посадовців переховується в Російській Федерації й анексованому нею Криму. У лютому 2016 року в інтерв'ю виданню Bird in Flifht Бубенчик розповів, що вранці 20 лютого 2014 року він убив з автомата Калашникова двох командирів "Беркуту".
У ГПУ тоді говорили, що притягти Бубенчика до відповідальності неможливо через амністію, оголошену парламентом. Він проходив у справі як свідок, однак від допитів ухилявся. Сьогодні журналістка Тетяна Заровна на своїй сторінці у Facebook повідомила, що Бубенчика затримали.
НБУ після запуску в обіг української гривні 1996 року не тільки неодноразово міняв дизайн та папір купюр, але і сплав монет, як "білих" - 1-5 копійок, 1, 5, 10 гривень так і "жовтих" - 10-50, 1 гривня, зазначають Патріоти України. Так склалось, що ...
Згідно з міською легендою Чернігова, в кургані Гульбище на Болдиних горах похований один із найвідоміших героїв давньоруських билин — Ілля Муромець. Водночас у Києво-Печерській лаврі зберігаються мощі, які також вважають спрадавна його останками, зазна...