На переконання правника-міжнародника Геннадія Друзенка, Україна через "мудру" внутрішню і зовнішню політику опинилася в колі не дуже дружніх країн. Роль жертви, яку просуває українська влада, набридла світу. Президент зробив ставку не на власний народ, а на зовнішніх гравців. Така політика може спрацювати на короткі дистанції, але не стратегічно. Таку думку Друзенко висловив у коментарі сайту "24", передають Патріоти України.
"В європейських державах раніше домінували інтегратори, певною мірою інтернаціоналісти, а зараз посилюється вплив сучасних націоналістів з нотками популізму. Це зумовлює зміну у стосунках з Україною. Зокрема, в Польщі зміна поглядів щодо України сталася після приходу до влади праворадикальної "Права і справедливість", – пояснює він.
Друзенко нагадує: Угорщина прямо заявляє, що робитиме все на зло Україні. Румунія говорить м’якше, але до дружніх держав її точно не зарахуєш. Польща кардинально змінила політику з часів золотого періоду нашої дружби, коли вона була нашим адвокатом в Європі. В Білорусі викрадають українських громадян і проводять військові навчання з країною-агресором Росією. В Молдові є Придністров’я – російський анклав, який тягнеться вздовж половини спільного кордону.
Зберігається тактичний союз з Туреччиною, але, наголошує експерт, президент Ердоган чітко знає, що не буває постійних союзників, а є постійні державні інтереси. Туреччина, підкреслює Геннадій Друзенко, претендує на домінування в Чорноморському регіоні, і ще питання, куди після Росії попливе Крим.
"Україні теж потрібно вписуватися в цей тренд, чітко заявляти про свої позицію і права. Насамперед на нашу історію і її інтерпретацію. Чиїм ім’ям називати наші вулиці, кого ставити в пантеон героїв – суто внутрішня українська проблема", – говорить Друзенко.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський заявив про питання складання "чорних списків" cеред українських політиків з антипольськими поглядами. Президент Польщі Анджей Дуда закликав Петра Порошенка не призначати на посади чиновників з антипольськими поглядами. А віце-консул Польщі в Луцьку Марек Запур назвав польським місто Львів. Раніше розгорівся "мовний" скандал з Угорщиною і Румунією через ухвалення Верховною Радою закону про освіту.
До Росії через кордон з Фінляндії прийшов 13-річний підліток. Він нібито виявився сином українських біженців, якому не сподобалося життя за кордоном. Про це пише російське видання "Фонтанка", передають Патріоти України. "Підліток, який перетнув без доз...
"Це якось поза межами розуміння: президент країни, яка три роки палає у війні, звинувачує власний народ у обвалі економіки. Мовляв, у перший рік війни українці вивезли за кордон 35 млрд доларів. І не готувався він до війни, і не попереджав людей про за...