"Чтобы найти выход из "минского тупика", нужно пройти путь до конца" - "український Бзежинський"

На думку Володимира Горбуліна, трансформація угод, зміна підходу до їх суті та логіки не відбудеться до тих пір, поки всі можливості діалогу не будуть вичерпані.

Володимир Горбулін. Фото: Радіо Свобода.

У політичному сенсі дійти до тупика "Мінська-2" означає зовсім не впертися в стіну - це означає побачити, що за нею теж є простір для рішень. Але щоб йти до нових можливостей політичного врегулювання, потрібно все ж "пройти цей шлях до кінця". Таку думку висловив у своїй статті для ZN.UA Володимир Горбулін, радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень, передають Патріоти України.

На його думку, трансформація угод, зміна підходу до їх суті та логіки не відбудеться до тих пір, поки всі можливості діалогу не будуть вичерпані. "Президент України запропонував один із напрямків - Дорожня карта, з чіткими і зрозумілими термінами та відповідальними за її виконання. Чи буде ця ініціатива успішна? Раціонально вона логічна і реалістична. Але чи буде вона успішна з нашими нинішніми партнерами за мінським столом? Але в будь-якому випадку йти цим шляхом потрібно ", - вважає Горбулін.

"Безумовно, нам потрібні заготовки на випадок згоди сторін переглянути (швидше - уточнити) "Мінськ-2" і вийти на новий формат домовленостей. Необов'язково це буде виглядати радикально, але підготуватися до такого розвитку подій потрібно. Перш за все - переосмисливши мінські угоди і зрозумівши, в якій формі вони для нас стануть прийнятними. У поточній їх редакції вони, по-перше, явно (особливо в пунктах 4, 9 та 11) ведуть до порушення територіальної цілісності і суверенітету України, що суперечить не тільки національним інтересам України, але і Декларації глав держав "нормандської четвірки" від 12 лютого 2015 року. І, по-друге, про що вже неодноразово говорила українська сторона, проведення виборів до відновлення контролю над кордоном безглузде", - йдеться в статті.

Горбулін зазначає, що навіть не виходячи з логіки "Мінська-2", частина його положень може бути модернізована, щоб документ став реальніше в частині його фактичного, а не теоретичного виконання. "Наприклад, нам потрібно прямо зафіксувати в оновленій угоді порядок проведення виборів і встановлення контролю над кордоном (спочатку контроль - потім вибори). Також для практичної реалізації пунктів про порядок місцевого самоврядування сторонам потрібно не вимагати від України переписати свою Конституцію, а обговорювати суть Закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО".

Те ж саме щодо амністії: абсурдні спроби "керівників" "ДНР / ЛНР" (а де-факто - Росії) витребувати повну амністію - безглузді, оскільки суперечать всій міжнародній практиці. І, звичайно, варто розглядати можливість розширення числа учасників переговорів за рахунок США, ЄС, країн - підписантів Будапештського меморандуму. Втім, шанси на таке розширення вельми примарні: зараз ні Росія, ні Берлін з Парижем цього явно не хочуть. Але як поведуть себе ці країни після виборів - питання неоднозначне", - зазначає академік.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Абсолютно точно перебувають там за погодженням": Китай знає, що його офіцери є в тилу російської армії – джерела

субота, 12 квітень 2025, 16:47

Понад 100 китайських громадян, які воюють на боці російських військових проти України, є найманцями, але "не мають прямого зв'язку" з урядом Китаю. Про це пише Reuters із посиланням на джерела, передають Патріоти України. Двоє чиновників США, пов'язани...

Для нас Китай є проблемою номер 2 після Росії, - Віктор Андрусів

субота, 12 квітень 2025, 15:59

"Ще у 2022 році я писав, що Китай може стати основною причиною, чому Росія зможе вести війну проти нас дуже довго. Я також писав, що Китай не дасть Путіну програти та буде підтримувати його в міру зростання такої загрози. Власне, десь так і сталось", -...