Чи буде продовження від американців? Коли "Русал" визнав, що санкції США дійсно серйозні, посипалися акції інших компаній із санкційного списку - Пономарьов

У Росії зараз обговорюють варіант повної або часткової націоналізації "Русала". Адже акції компанії закладено під кредит державного банку, наголосив екс-депутат Держдуми.

Ілля Пономарьов.Фото:Публичные Люди

Акції російських компаній почали падіння відразу після заяви "Русала" про ризик технічних дефолтів через санкції США. Про це сказав у коментарі виданню Гордон екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, інформують Патріоти України.

"Можливо, ще кілька днів на ринку буде "турбулентність". Але основне падіння вже сталося. Заворушення почалися не на російській біржі – вони перейшли з Гонконгу. Один день торгів минув спокійно, а от коли в "Русалі" самі сказали про ймовірність дефолту, у цей момент почали сипатися акції.

Тобто після того, як "Русал" визнав, що санкції США для них дійсно серйозні, посипалися акції інших компаній із санкційного списку. Зокрема, мова йде про ВТБ. Зараз важливо – чи буде продовження від американців? Поки ми бачимо першу реакцію на санкції. Інша справа, що серйозного відскоку назад щодо цих компаній не буде. Хоча після паніки, звичайно, певна стабілізація все таки відбудеться", – зазначив Пономарьов.

За його словами, у РФ розглядають варіант націоналізації "Русала".

"Ми бачимо реакцію на нові санкції США. Зрозуміло, для росіян вони небезпечні. "Русал" дуже залежить від Заходу. Їхній бізнес орієнтований на експорт, зокрема й у США. До того ж, вони втрачають можливість отримувати кредити. Втрати учасників ринку та інвесторів становлять близько $12 млрд.

Це не втрати компаній. Курси важливі для їхніх акціонерів. Той самий "Русал" має великий обсяг кредитів від "Сбербанка России". Заставою є акції "Русала". І наскільки мені відомо, у Росії зараз обговорюють варіант повної або часткової націоналізації "Русала". Адже акції компанії закладено під кредит державного банку", – підкреслив Пономарьов.

Як відомо, 6 квітня США ввели санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній. Американське міністерство фінансів пояснило, що такі заходи ухвалено на виконання закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент Дональд Трамп.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Чомусь не дивує: Кремль використовував яхти олігархів у морському шпигунстві проти Великої Британії - ЗМІ

неділя, 6 квітень 2025, 14:13

У морях навколо Великої Британії виявлено датчики РФ, які, ймовірно, призначені для шпигунства за британськими атомними підводними човнами, а також дрони, метою яких, можливо, були підводні кабелі. Для розвідки використовувалися і яхти олігархів. Про ц...

"Колись ми приходили сюди з друзями": Казанський показав, як стадіон "Шахтар" у Донецьку перетворився на ліс

неділя, 6 квітень 2025, 13:44

Український журналіст Денис Казанський оприлюднив фото нинішнього вигляду стадіону "Шахтар" в тимчасово окупованому Донецьку. Світлинами журналіст поділився в своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України. "Донецьк. Стадіон "Шахтар". Колись ми при...