У серпні-вересні нас інформували і запевняли, що новий опалювальний сезон зустрінемо із заповненими сховищами газу, майданчиками для вугілля і т. д. і т. п. Через ЗМІ переконували, що країна стала на шлях енергозбереження, використання альтернативних джерел тепла. Нам демонстрували нові котельні у закладах освіти, наводили приклади переходу багатьох населених пунктів на індивідуальні способи опалення. Ми вже «ніби» не купували газу в Росії, бо минулоріч наш уряд фанфарив, що осінь і зиму пережили за рахунок поставок газу з Європи. Ці «досягнення» у енергетиці, теплозбереженні, теплопостачанні, індивідуальному опаленні можна перераховувати безконечно.
Сьогодні виявилося, що ми все ж купуємо газ в Росії (!?). Чи не купуємо? Чи може купуємо, але…? Купуємо, але не завжди? Купуємо, коли є настрій, а коли немає – «пошол вон»? Жовтень, листопад, грудень і перша половина січня за своїм температурним режимом були такими, що дозволяли ощадливо використовувати паливо (якщо його було достатньо). Холодним виявився кінець січня і лютий. Невже за цей час ми витратили всі свої запаси, щоб в авральному порядку припиняти освітній процес в усіх типах навчальних закладів по всій країні?
У більшості шкіл, вузів, де мені приходилося бувати останні два роки, температурний режим - нижчий встановлених норм. Яскравим прикладом вам можуть слугувати чисельні світлини, на яких учні, студенти на заняттях сидять у верхньому одязі, «екіпіровані» куртками, шубами, пальто учителі, що проводять семінари, конференції. Вже два місці більшість ВНЗ країни перебуває на вимушених канікулах, вдаючи, що вони «навчаються дистанційно»! Коли таке було у холодно-голодні 90-ті?
Чи припинять роботу фабрики «Рошен» в Україні? Чи перестануть використовувати газ і електрику птахофабрики Юрія Косюка? Чи зменшать подачу електроенергії у Кончу-Заспу і застосують віяльні відключення? Чи піде ВРУ, адміністрація Президента, уряд на тимчасові канікули з метою економії теплопостачання та електроенергії? Чи придуркам не можна переохолоджувати і так недолугі мізки?
"Заява Путіна – вимушений крок, бо Захід не продемонстрував очікуваної Кремлем реакції. Захід не зрозумів дуже товстого «натяку» - довелось роз’яснювати особисто. Путін пів доби чекав на прояви паніки, на чергу дзвінків з усіх столиць НАТО, може навіть...
Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...