"Від зустрічі держсекретаря США Джона Керрі і російського президента Володимира Путіна, яка має відбутися в рамках візиту Керрі в Москву 23-24 березня, слід очікувати тільки найгіршого. Я вже неодноразово підкреслював і ще раз повторю, що вважаю Керрі клінічним ідіотом. Навіть в парі Лавров-Керрі російський міністр закордонних справ є домінантним альфа-самцем і робить з держсекретарем все, що йому заманеться", - пише політолог Андрій Піонтковський у своїй статті для НВ передають Патріоти України.
Згадайте знаменну зустріч Керрі з Путіним в Сочі в минулому році. На прес-конференції хлопчики з телебачення змусили американського держсекретаря говорити про те, що Україна не виконує Мінські угоди. Можу запевнити: таку ж нісенітницю його змусять говорити і цього разу.
Та й взагалі сам приїзд Керрі в Москву на три дні нагадує якесь ходіння в Каноссу (вираз, що означає акт покаяння і смирення, заснований на подорожі короля і імператора Священної Римської імперії Генріха IV до замку Каносса, де відлучений від церкви король був змушений у лахмітті просити вибачення у папи Григорія VII - НВ). Навіть під час Другої світової війни, коли США були союзниками СРСР, я не пам'ятаю таких приїздів до Москви держсекретаря.
Абсолютно ясно, чого від цієї зустрічі очікує Володимир Путін – він хоче підкреслити свою роль «великого миротворця» і спровокувати Керрі на які-небудь заяви на користь кремлівської інтерпретації Мінських угод. Сенс же цієї інтерпретації полягає в тому, щоб втиснути "ЛНР" та "ДНР", як ракову пухлину, в політичне тіло України.
Що стосується справи Надії Савченко, яка також буде обговорюватися на зустрічі, тут теж все досить однозначно. З повідомлень у пресі можна зрозуміти, що Путін хоче за Савченко не людей, а якісь геополітичні придбання: наприклад, коридор в Крим чи щось рівноцінне. Тому я не думаю, що Керрі відвезе з собою Савченко або домовленість про її звільнення.
Крім того, якщо послухати недавнє інтерв'ю Барака Обами виданню The Atlantic, можна зрозуміти, що справа не тільки у слабкості Керрі, але і в слабкості американського президента. Чи зміниться позиція США після виборів, залежить від переможця. Якщо прийде Трамп, то ситуація лише погіршиться – він взагалі сказав, що слід відмовитися від НАТО, та й, мовляв, навіщо ризикувати світовою війною з Росією через якусь Україну». Але Трамп уже занадто далеко зайшов у своїх заявах, і я вважаю, що він не тільки не стане президентом Сполучених Штатів, але й не отримає республіканської номінації.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...