"Це має назву "орторексія", що в перекладі з грецької означає одержимість харчуванням. Першими ознаками орторексії є дотримання обмежень у харчуванні, ретельний підрахунок калорій, надмірна увага до продуктів, які входять до раціону. А також – засудження людей, що харчуються "не за правилами", – розповіла дієтолог.
Здорова людина, яка стежить за харчуванням, але не робить культ з цього, може інколи з’їсти щось шкідливе, але не робить із цього проблему, адже розуміє: це виняток.
"При орторексії у людини з’являється почуття тривоги, страху, злості, а також погіршується сон. Згодом це може призвести до нервового зриву. Такі люди частіше наражаються на стрес, зокрема й хронічний. Крім того, через постійний контроль людина не вміє розслабитись. Усе це призводить до захворювання нервової системи, зниження імунітету, загальної слабкості та порушення всіх функцій організму", – застерігає Фальчук.
НБУ після запуску в обіг української гривні 1996 року не тільки неодноразово міняв дизайн та папір купюр, але і сплав монет, як "білих" - 1-5 копійок, 1, 5, 10 гривень так і "жовтих" - 10-50, 1 гривня, зазначають Патріоти України. Так склалось, що ...
Згідно з міською легендою Чернігова, в кургані Гульбище на Болдиних горах похований один із найвідоміших героїв давньоруських билин — Ілля Муромець. Водночас у Києво-Печерській лаврі зберігаються мощі, які також вважають спрадавна його останками, зазна...