Для наступу на позиції американців і їхніх союзників приватна військова компанія (ПВК) "Вагнер" зібрала одне з найпотужніших за всю сирійську війну угруповання, озброєне важкою технікою і артилерією. Про це у колонці для "Новой газеты" написав російський військовий оглядач Павло Фельгенгауер, передають Патріоти України.
"Наступ ТБГ (тактично батальйонної групи. – ред.) "Вагнер" почала, коли вже темніло. Очевидно, планували стрімко зблизитися із противником, щоб американські ВПС не змогли відповісти контрударом через страх влучити в темряві по своїх, коли бойові порядки перемішані", – розповів він.
Експерт припустив, що вагнерівці сподівалися на те, що курди відступлять, вчинивши символічний опір. "Ті, хто планував операцію, виявили дрімучу некомпетентність: американські військові вже багато років віддають перевагу вести загальновійськовий бій, як наступальний, так і оборонний, у темряві, бо в них найкраще у світі комплексне нічне обладнання. Досвід донецької та сирійської воєн зіграв із ПВК "Вагнер" злий жарт, підставивши їх, сліпих і немічних, під американську молотарку", – підкреслив він.
Фельгенгауер додав, що російські найманці не мали повного розуміння наслідків масованого удару високоточною зброєю. "Наші військові вперто не бажають розуміти, скільки б їм не писали розвіддоповіді в ГРУ (ГУ) Генштабу, що американська система ухвалення рішень і управління бойовими діями кардинально відрізняється від нашої. Усім загальновійськовим боєм з їхньої сторони 7 лютого єдиноначально керував командир американських спецпризначенців із заводу Conoco, і нічого він із верхніми штабами не погоджував. Це залізний американський (західний) принцип – командир на полі бою знає ситуацію краще, і він ставить завдання всім іншим", – пояснив він.
Експерт зазначив, що американський командир розгорнув своїх бійців у ланцюг і вступив у вогневий контакт із противником, що наступав. "Жодного змішання бойових порядків не було, і всім було зрозуміло, де зона вільного вогню. Через контролерів (навідників) ВПС, які були у складі загону, американський командир ставив бойові завдання різнорідному угрупованню ударної авіації і далекобійній важкій артилерії, яка вела високоточний вогонь. Розстріл тривав три години. Оскільки наступу чекали і приблизний час його початку американці могли визначити заздалегідь, їхні ударні авіагрупи були вже готові", – підсумував він.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...