Після розгрому американськими військами в лютому 2018 року в Сирії російська ПВК "Вагнера" фактично перетворилася на охоронну компанію, а половина найманців сидить без роботи. Про це розповів один з колишніх командирів найманців, передають Патріоти України.
"Бій під Дейр-ез-Зором позначився, очевидно, на всьому бізнесі ПВК: "Вагнерівців перетворили на приватну охоронну компанію. Хлопці, які приїжджають з Сирії і ЦАР, вони трошки в шоці: їм у відрядженнях зброї навіть не дають", - заявив він.
За його словами, в ЦАР бійці "Вагнера" охороняють золоті копальні, які належать компаніям, афільованим з "кухарем Путіна" Євгеном Пригожиним. Зброю отримують, тільки коли заступають на посаду, патрони під розрахунок - не як раніше в Сирії або Донбасі.
"Мені розповідають, що половина особового складу перехворіла на малярію, що медицина повне г...вно, 20% особового складу погризла мангрова муха, вони всі з глистами ходили, їх вирізали (мангрові мухи залишають личинки в тілі людини і тварин - ред.)", - пояснив екс-найманець.
За повідомленнями ЗМІ, за останні два роки "група Вагнера" засвітилася також в Судані, Венесуелі і Лівії, Євген Пригожин був помічений на зустрічі Сергія Шойгу з Халіфою Хафтаром, головою Національної армії Лівії з штаб-квартирою в Бенгазі.
Згідно з офіційною версією, Пригожин відповідав тільки за харчування і культурну програму учасників зустрічі. Співрозмовники журналістів також не чули, щоб бійці "ПВК Вагнера" їздили у відрядження до Лівії, Венесуели і Судану, хоча раз у раз починають ходити чутки, "що ось-ось когось кудись відправлять".
За словами колишніх бійців ПВК, половина особового складу "вагнерівців" сидить зараз без роботи. Один загін з громадян України розформували, два загони знаходяться в Сирії і два в ЦАР, але й то не повністю: поки половина загону у відрядженні, друга відпочиває вдома.
Це, втім, навряд чи говорить про занепад імперії Пригожина: агентство Bloomberg писало про те, що консультанти і бійці ПВК працюють також в Демократичній Республіці Конго, на Мадагаскарі, в Анголі, Гвінеї, Гвінеї-Бісау, Мозамбіку і Зімбабве. Мова, втім, не йде про участь у військових діях.
Мита, введені президентом Трампом, оминули Росію, оскільки санкції США вже "перешкоджають будь-якій значущій торгівлі", хоча Америка продовжує торгувати з РФ більше, ніж з такими країнами, як Маврикій чи Бруней, що потрапили до списку, передають Патріо...
Усунення або ліквідація диктатора Володимира Путіна не змінить загальний політичний курс Росії. На сьогодні ватажок Кремля має оточення, яке не готове змінювати курс країни. При цьому і в США, і в Європі розуміють, що зміна лише одного Путіна не принес...