"Нам не слід очікувати від зустрічі президентів України та Польщі того, чого вона просто не може дати. Важно зрозуміти, що зустріч не була офіційною. І це не офіційний візит президента Дуди в Україну. Це візит вшанування пам'яті польських офіцерів, які тим же методом, що і в Катині, були закатовані у нас, в Харкові. Ми забуваємо про те, що катинський злочин має кілька різних місць і локацій. Так ось польський президент приїхав формально вшанувати пам'яті своїх земляків. Але цей захід відбувається спільно з президентом України. Ми демонструємо свою позицію, і це дуже хороший знак", - пише політолог Тарас Чорновіл у блозі на сайті видання "НВ", передають Патріоти України, та продовжує:
"Також під час цього візиту була певна переговорна частина між президентами. Тобто сталося те, чого найбільше не хотів Вітольд Ващиковський і, мені здається, не хотів Ярослав Качинський. Нагадаю, що в Польщі відверто блокували можливість поїздки Дуди в Україну. Ващиковський, міністр закордонних справ Польщі, спеціально порушував всі принципи субординації і заявляв про те, що не рекомендує президенту Дуді їхати з візитом в Україну. Це страшне порушення. Такі рекомендації можна робити таємно, виключно в закритому режимі. Коли це робиться публічно, в пресі, це виклик, це плювок своєму президенту в обличчя.
Чому Ващиковський так не хотів, щоб ці переговори відбулися? Думаю, в Європі дуже серйозно оцінюють переговорні здібності Порошенко. Український президент вміє «витягувати» зі свого співрозмовника те, що він хоче почути. У різних випадках – по-різному. Але у випадку з Дудою йому це частково вдалося.
Важливий момент. Анджей Дуда не є найвпливовішою людиною у Польщі. На жаль, «Право і справедливість», хоч і є правою партією, але вона відновила фактично комуністичну систему управління, при якій головну роль в країні грає не всенародно обраний президент, а генеральний секретар партії (як в радянському союзі), тобто Ярослав Качинський.
Проте, Дуда – це постать, це президент країни, і він має свій вплив. Тональність Польщі щодо України змінюється. Тому можна розраховувати на зняття деяких протистоянь у взаємовідносинах Польщі та України, зниження рівня конфлікту, вихід на те, що ми будемо шукати щось спільне в розумінні історії. І це позитивний момент.
Не менш знаковим є ще й те, що Польща формально і офіційно підтвердила, що вона буде наполягати на введенні миротворчої місії ООН на Донбас. І буде підтримувати саме український варіант, і це для нас теж дуже важливо".
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...